English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Kluczowa rola pracodawców w przyspieszeniu wzrostu

28-11-2014

– Przez 25 lat Polsce udało się przejść od reżimu gospodarki centralnie planowanej do demokratycznego państwa opartego na gospodarce rynkowej. Francis Fukuyama nazwał naszą udaną transformację jednym z największych cudów XX wieku - mówił Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP, na otwarciu dwudniowej międzynarodowej konferencji "Od transformacji do globalizacji". Konferencja uświetniła obchody 25. rocznicy powstania Pracodawców RP. Materiał o wydarzeniu opublikowała "Rzeczpospolita".

 

– Ja nie używam słowa "cud", bo wszyscy, którzy współuczestniczyli w tym procesie, wiedzą, jakiego trudu, ciężkiej pracy ten cud wymagał. Prawdziwymi bohaterami transformacji są polscy przedsiębiorcy, dzięki swojej odwadze, determinacji wzięli na siebie trud budowania rzeczywistości rynkowej w Polsce – zauważył Malinowski. – Dziś możemy się cieszyć sukcesem, ale to nie koniec drogi, to dopiero początek kolejnych dekad ciężkiej pracy. Teraz naszym celem jest podnoszenie konkurencyjności naszej gospodarki na arenie międzynarodowej – podkreślał. Jego zdaniem nie ma jednak prostych recept, a konferencja jest dobrą okazją, by poszukać klucza do przyszłego rozwoju.

 

Obecni na spotkaniu przedstawiciele międzynarodowych oraz siostrzanych organizacji z innych krajów gratulowali Pracodawcom RP, jako znaczącej organizacji na arenie europejskiej, wkładu w budowanie gospodarki rynkowej w Polsce, a także zgodzili się, że przed naszym krajem i całą Europą stoją ogromne wyzwania.