English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Zaczyna się coroczny horror w wydaniu NFZ

06-12-2014

– Przedsiębiorcy z sektora ochrony zdrowia wskazują na dramatyczną sytuację związaną z chaotycznymi działaniami oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia, dotyczącymi aneksowania umów  –  pisze Andrzej Mądrala, Wiceprezydent Pracodawców RP w artykule na portalu medycynaprywatna.pl.

 

 Autor przypomina, ze zgodnie z zapisami nowelizacji z 22 lipca 2014 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych  w tym roku miało się odbyć aneksowanie umów na rok przyszły. Uspokoiło to świadczeniodawców, którzy dotychczas mieli kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, ale tez wywołało kontrowersje wśród tych podmiotów , które już od lat czekają na umowę z publicznym płatnikiem.

 

 – Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Pracodawców RP wśród przedsiębiorców z sektora opieki zdrowotnej, NFZ do ostatniej chwili zwlekał z przedstawieniem szpitalom warunków finansowych. A gdy już je przygotował, świadczeniodawcy otrzymali niespełna... 24 godziny na wyrażenie zgody i podpisanie aneksu. To w oczywisty sposób postawiło ich pod ścianą i uniemożliwiło im jakiekolwiek negocjacje – zauważa Wiceprezydent Pracodawców RP.

 

Artykuł jest dostępny tutaj.