English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy RP: Dosyć demolowania państwa przez związki

05-02-2014

Żądam w imieniu pracodawców, by rząd i inne instytucje państwa zaczęły właściwie reagować i zapobiegać demolowaniu kraju przez grupę ludzi, których ideą nie jest obrona praw pracowniczych, a wyłącznie obrona własnych interesów – stwierdził Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP.

Oświadczamy, że żarty się skończyły. Nasza cierpliwość się wyczerpała. Sprzeciwiamy się ewidentnemu łamaniu prawa. To, co robią rozwydrzeni działacze związkowi, to już nawet nie „pseudodialog”, jak to dziś określili. To zwykłe chuligaństwo i polityczna hucpa pod sztandarami społecznej sprawiedliwości i solidarności.

Każdy dzień nielegalnego strajku przekłada się na realne straty dla gospodarki. Straty, których nie sposób będzie odrobić.

Apeluję do rządu o pilną nowelizację ustawy o związkach zawodowych oraz ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, które dziś wiążą ręce pracodawcom i przedsiębiorcom, niejednokrotnie doprowadzając ich do bankructwa. Zwracam się również z apelem do Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, by nie wyrażała zgody na zapowiadaną demonstrację związkowców. Apeluję do mieszkańców Warszawy – powiedzcie stanowcze „nie” burdom związkowym organizowanym na ulicach waszego miasta. Mamy tego dość!