English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Naprawa systemu podatkowego jest kluczowym zadaniem dla państwa

12-12-2014

W piątek 12 grudnia 2014 r. w siedzibie Pracodawców RP odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji reprezentujących interesy przedsiębiorców, pracowników, jak również samorządów zawodowych. Dyskusja dotyczyła formy współpracy z Komisją Kodyfikacyjną Ogólnego Prawa Podatkowego.

 

Nie chcemy być – i nie będziemy – biernymi obserwatorami. Chcemy uczestniczyć w każdym etapie prac mających na celu zastąpienie obowiązującej dziś Ordynacji podatkowej nową regulacją – powiedział Przewodniczący Komitetu Podatkowego Pracodawców RP Robert Oliwa.

 

Zwracając uwagę na fakt, że naprawa systemu podatkowego jest dziś najważniejszym zadaniem państwa, uczestnicy spotkania zadeklarowali chęć pełnej współpracy z powołaną przez Premier Ewę Kopacz Komisją Kodyfikacyjną. Obejmowałaby ona m.in. cykliczne spotkania z przedstawicielami Komisji, bieżące informowanie partnerów społecznych o etapach prac nad nowym aktem, jak również znaczne zwiększenie częstotliwości konsultowania założeń i projektowanych przepisów.

 

Uczestnicy spotkania oczekują jednocześnie od Komisji wstępnych założeń do projektu ustawy. Na ich podstawie mogłyby bowiem zostać opracowane wspólne rekomendacje. Goście Pracodawców RP poruszyli także temat współdziałania na kolejnych etapach prac związanych z przygotowywanym aktem prawnym.

 

Przypomnijmy, że w tym roku podjęto wstępne prace legislacyjne nad aktem mającym zastąpić ustawę Ordynacja podatkowa. Powołano też Komisję Kodyfikacyjną, która ma być swoistym łącznikiem między ustawodawcą a społeczeństwem.

 

Poza Pracodawcami RP w spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele Naczelnej Rady Adwokackiej, Krajowej Rady Doradców Podatkowych, Związku Rzemiosła Polskiego, Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Forum Związków Zawodowych oraz Federacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw.