English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Odbyła się gala Złotych Wachlarzy

19-12-2014

W Międzynarodowy Dzień Migranta, 18 grudnia, w Forcie Sokolnickiego w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Złotych Wachlarzy, podczas której ogłoszeni zostali Laureaci konkursu Złote Wachlarze 2014. Kapituła konkursu, w której zasiadał m.in. Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski, podjęła także decyzję o przyznaniu dwóch szczególnych wyróżnień.

 

W kategorii „Osoba” Laureatem został Pan Abdulcadir Gabeire Farah – Prezes Fundacji dla Somalii, za promowanie tolerancji i dialogu międzykulturowego oraz działalność na rzecz włączania imigrantów w dialog obywatelski.

        

W kategorii „Instytucja” Złotym Wachlarzem nagrodzona została Fundacja ,,Inna Przestrzeń’’ – za inicjatywę Lokalne międzysektorowe polityki na rzecz migrantów (w ramach projektu ,,Miejskie Polityki Integracyjne’’), która przyczyniła się do podkreślenia znaczenia samorządów i instytucji lokalnych dla kształtowania sytuacji migrantów, do włączania cudzoziemców do debaty na temat integracji oraz do wymiany informacji i doświadczeń między miastami.

 

Dwa wyróżnienia powędrowały do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Stowarzyszenia Interwencji Prawnej – za przyczynianie się do integracji migrantów poprzez stale prowadzone na ich rzecz działania, takie jak poradnictwo prawne, wsparcie integracyjne, realizowane projekty badawcze i edukacyjne.

 

W ręce internautów natomiast została oddana decyzja o przyznaniu nagrody publiczności. Otrzymała ją Pani Karoliny Sydow – etnolożki, doktorantka z Centrum Badań Migracyjnych na UAM w Poznaniu, za ułatwianie cudzoziemcom funkcjonowania w przestrzeni formalno-prawnej związanej m.in. z legalizacją pobytu, rynkiem pracy oraz innymi aspektami życia codziennego.
 

Konkurs „Złote Wachlarze” organizowany jest przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji. Jego celem jest m.in. uhonorowanie osoby oraz instytucji, które w ostatnim czasie w szczególny sposób przyczyniły się do wspierania integracji migrantów w Polsce, stymulowania rozwoju społeczno-gospodarczego poprzez migracje lub do budowania dobrych praktyk w zakresie zarządzania migracjami.