English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej: wzywamy do rozmów między środowiskiem lekarskim a rządem bez warunków wstępnych!

05-01-2015

Po raz kolejny Pracodawcy RP apelują do Ministerstwa Zdrowia o rozpoczęcie mediacji między resortem a środowiskiem lekarzy.  

 

W związku z zaostrzeniem sporu na linii rząd – lekarze, Andrzej Malinowski, prezydent organizacji, apeluje o opanowanie emocji. Zwraca również uwagę na to, że nie można uzależniać przystąpienia do rozmów od spełnienia warunków wstępnych, które faktycznie uniemożliwiają ich rozpoczęcie. A takie warunki zawiera odpowiedź ministra zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia, w odpowiedzi na wystosowane przez Andrzeja Malinowskiego zaproszenie do rozmów, stwierdziło, że są one możliwe pod warunkiem otwarcia gabinetów przez lekarzy.

 

Proszę ministra Bartosza Arłukowicza o opamiętanie się i powrót do negocjacji bez warunków wstępnych – apeluje Andrzej Malinowski.

 

Porozumienie Zielonogórskie jeszcze w sobotę 3 stycznia wyraziło gotowość do przyjęcia piątkowej propozycji mediacji, złożonej przez Pracodawców RP. Jak dotąd brak jest wiążącej odpowiedzi na tę propozycję ze strony Ministerstwa Zdrowia.

 

– Skala emocji jest już tak duża, że bez niezbędnej pomocy specjalistów nie sposób rozwiązać konfliktu. Specjalistów, a nie polityków. Być może trzeba również zastanowić się nad zmianą osób, prowadzących rozmowy, i to z obu stron. Ekipa profesjonalnych negocjatorów Pracodawców RP jest w każdej chwili gotowa przystąpić do pracy  – stwierdza Andrzej Malinowski. Jego zdaniem porozumienie wciąż jest możliwe. - Nie wierzę, by w XXI wieku ludzie wykształceni i świadomi ciążącej na nich odpowiedzialności, nie byli w stanie osiągnąć porozumienia. Dziś najważniejsze jest dobro pacjenta  - dodaje.