English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Filipiny jako rynek eksportowy – możliwości inwestycyjne dla polskich przedsiębiorstw

13-02-2015

Rynek Filipin staje się coraz bardziej atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów – w tym tych z Polski. Istnieją liczne udogodnienia dla zagranicznych firm wchodzących na rynek Filipin ze swoimi towarami, jak i tych, które chcą dostarczać technologie oraz usługi dla projektów w kluczowych sektorach w tym kraju: chemicznym, przemysłu maszynowego, transportowym, produkcji narzędzi, żelaznym i stalowym, tekstylnym, produkcji żywności i rolnictwie.

 

Polski eksport do tego kraju pozostaje na stosunkowo niewielkim poziomie, jednakże Unia Europejska jest dla Filipin głównym partnerem inwestycyjnym (30% całości bezpośrednich inwestycji zagranicznych) i czwartym co do wielkości partnerem handlowym (11% całości wymiany handlowej). W ubiegłym roku eksport z Unii Europejskiej do Filipin wzrósł do 5,7mld euro, zaś import wyniósł 5,1 mld euro. Gospodarka Filipin rośnie w szybkim tempie (7,2% w 2013 r.) i kraj coraz częściej wymieniany jest wśród najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków na świecie.

 

W celu aktywizacji wymiany handlowej i dostarczenia zagranicznym przedsiębiorstwom niezbędnej pomocy utworzona została platforma EU-Philippines Business Network (EPBN). Pod adresem http://www.epbn.ph/eu-asean-business-update/downloads.html znajdują się przygotowane przez tę organizację informacje o tamtejszym rynku, bilateralnych relacjach pomiędzy Filipinami a UE, dostępnych ułatwieniach dla zagranicznych inwestorów oraz perspektywicznych sektorach gospodarki Filipin.

 

Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami inwestycyjnymi i eksportowymi w Filipinach. Osobą odpowiedzialną za kontakt w tej sprawie w EPBN jest Pani Linda Tománková: .