English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Forum Partnerów Społecznych w Rydze

30-03-2015

W dniu 31 marca 2015 r. w Rydze odbędzie się Forum Partnerów Społecznych na temat roli dialogu społecznego w zapewnianiu wzrostu gospodarczego i tworzeniu wysokiej jakości miejsc pracy. Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski weźmie udział w wydarzeniu jako przedstawiciel grupy pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.

 

W konferencji uczestniczyć będą reprezentanci organizacji pracodawców i związków zawodowych z państw członkowskich Unii Europejskiej, a także instytucji międzynarodowych – w tym Komisji Europejskiej i Międzynarodowej Organizacji Pracy. Celem spotkania jest wymiana doświadczeń i promocja najlepszych rozwiązań w dziedzinie dialogu społecznego.

 

Uczestnicy będą dyskutować miedzy innymi o wpływie systemu dialogu społecznego na wzrost gospodarczy, konkurencyjność, modernizację rynków pracy i zabezpieczenie społeczne.

 

Prace Forum zakończy prezentacja rekomendacji dla Komisji Europejskiej i innych instytucji unijnych.

 

Wydarzenie odbędzie się w ramach prezydencji Łotwy w Radzie Unii Europejskiej i jest współorganizowane m.in. przez Europejski Fundusz Społeczny oraz Konfederację Pracodawców Łotwy.