English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Program szkoleniowo-badawczy "MAPIT! Planowanie Strategii Wzrostu Młodych Ambitnych Przedsiębiorców Wysokich Technologii"

06-05-2015

W imieniu Prezydenta Pracodawców RP Pana Andrzeja Malinowskiego mamy przyjemność zaprosić Państwa do bezpłatnego udziału w unikalnym na polskim rynku programie szkoleniowo-badawczym pn. "MAPIT! Planowanie Strategii Wzrostu Młodych Ambitnych Przedsiębiorców Wysokich technologii" - Laboratorium Trwałego Rozwoju.

 

Pracodawcy RP – jako organizacja, która aktywnie wspiera przedsiębiorczość – przygotowali i wdrażają program, dzięki któremu możliwe będzie wypracowanie realnego wsparcia/standardu dla Młodych Ambitnych Przedsiębiorstw wysokich technologii, które mają potencjał do szybkiej ekspansji. Standard ten zostanie rozpowszechniony w instytucjach wsparcia biznesu oraz ośrodkach naukowych.

 

TAK - w Polsce mamy wysokie technologie

 

Wg danych z GUS po 2009 roku w Polsce powstało ponad 40 tys. firm /mikroprzedsiębiorstw /start up'ów, które działają w obszarach hi-tech.

 

Wśród nich są firmy sklasyfikowane wg kodów PKD m.in. w takich kategoriach jak badania naukowe, prace rozwojowe, usługi informatyczne, produkcja filmów, leków, a nawet statków kosmicznych i powietrznych.


Właścicieli tych firm określamy jako młodych ambitnych przedsiębiorców - odważnych, innowacyjnych, często wizjonerskich ludzi, którym zależy.

 

Zależy im na tym, aby ich firmy rozwijały się, dawały miejsca pracy, wzrastały.

 

Druga strona medalu

 

Niestety jak zawsze pojawia się ta druga, ciemniejsza strona medalu. Często bywa tak, że ten trzeci, czwarty rok działalności firmy, jest tym newralgicznym momentem, przysłowiowym być, albo nie być. Często bez wsparcia, uwarunkowani intuicyjnym zarządzaniem - po prostu upadają. Nie udaje im się przejść do kolejnego etapu jakim jest stanie się tzw. gazelami biznesu.

 

Dzieje się tak z wielu powodów. Począwszy od tego, że czasami sam pomysł po prostu nie wystarcza, poprzez brak doświadczenia w zarządzaniu firmą, aż po brak systemowego ich wsparcia, diagnozowania ich potrzeb, barier rozwoju oraz wiedzy i umiejętności, jak przygotować się do fazy kryzysu.

 

Same korzyści

 

Dlatego wspieranie i rozwój branż wysokich technologii opłaca się, ponieważ to właśnie te firmy przyczyniają się do rozwoju nowych technologii i produktów oraz większej innowacyjności w gospodarce kraju.

 

Efektem końcowym projektu będzie standard wzrostu MAP, który uważamy za ogromną wartość dla firmy chcącej uczyć się i rozwijać, a tym samym stać się gazelą biznesu.

  

CZEKAMY NA CIEBIE - ZGŁOŚ SIĘ

ZNASZ FIRMĘ, KTÓRA POTRZEBUJE WSPARCIA - PRZEKAŻ JEJ INFORMACJĘ, ABY MOGŁA SIĘ ZGŁOSIĆ

 


 

W załączeniu  idea oraz założenia, zaproszenie oraz broszura informacyjna.

 

Jeśli są Państwo zainteresowani wzięciem udziału lub mają Państwo pytania związane z programem szkoleniowo-badawczym, zapraszamy do kontaktu: , tel. (22) 518 87 76