English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Polska firma kontynuuje zagraniczną ekspansję i przejmuje francuskiego producenta naczep

22-05-2015

Firma Wielton zawarła umowę nabycia 65,3 proc. udziałów francuskiego Fruehauf Expansion, wiodącego producenta naczep i przyczep do pojazdów ciężarowych, mającego ponad 40 proc. udziałów w segmencie rynku naczep we Francji.

 

 

 

Wielton to największy w Polsce producent oraz sprzedawca naczep i przyczep, a także zabudów na samochody ciężarowe. Jest to również jeden z dziesięciu wiodących producentów w Europie. Odbiorcami pojazdów transportowych Wielton są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne i dystrybucyjne w kraju oraz zagraniczni dealerzy pojazdów ciężarowych i naczep. Skonsolidowane przychody spółki ze sprzedaży sięgnęły 584 mln zł w 2014 r. Firma zatrudnia ponad 400 osób i produkuje rocznie ponad 4000 naczep.

 

Zakup otwiera grupie Wielton drogę do zdobycia pozycji trzeciego największego producenta naczep w Europie - z potencjałem produkcyjnym na poziomie 11 tys. produktów rocznie i obrotami powyższej 250 mln EUR. Jednocześnie jest to kolejny krok firmy w kierunku budowania silnej pozycji międzynarodowej - poprzez nie tylko zdobywanie rynków eksportowych, lecz także inwestycje w moce produkcyjne i rozwój spółek zagranicznych Grupy.