English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Nowi członkowie Rady Pracodawców RP

30-06-2015

 

 

We wtorek 30 czerwca w siedzibie Pracodawców RP odbyło się Zgromadzenie Ogólne Sprawozdawczo-Programowe, podczas którego przyjęto jednogłośnie sprawozdanie Prezydenta i Rady Pracodawców RP za okres od czerwca 2014 roku do czerwca 2015 roku.

 

Wiadomo, że ostatnie 12 miesięcy, choć wychodzimy ze spowolnienia gospodarczego, wcale nie były łatwe. I od razu trzeba powiedzieć – jeśli rządzący mogą się dziś pochwalić osiągnięciami gospodarczymi, nie jest to ich zasługa – mówił podczas Zgromadzenia Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP. Ukłony należą się tu przede wszystkim polskim przedsiębiorcom! Bo to dzięki ich ciężkiej pracy i codziennym staraniom gospodarka ma się coraz lepiej, bezrobocie spada, a kraj się rozwija.

 

Prezydent Pracodawców RP wspomniał również o najważniejszych zadaniach, jakie w nadchodzących 12 miesiącach stoją przed Organizacją. Te podzielił na dwa segmenty – najszybsze, konieczne do przyjęcia jeszcze w tej kadencji sejmu oraz długoterminowe. Do tych pierwszych należą nadal kwestie podatkowe (In dubio pro tributario), ustalenie harmonogramu prac Rady Dialogu Społecznego oraz monitoring nowelizowanego właśnie Kodeksu pracy. Do długoterminowych zadań należą przede wszystkim kontynuowanie współpracy polsko-niemieckiej w różnych obszarach, w tym energetyki i przemysłu chemicznego, mapa drogowa zmian w systemie opieki zdrowotnej, w tym zniesienie zakazu współpłacenia za wyższy standard usług medycznych.

 

W trakcie Zgromadzenia przyjęto jednogłośnie sprawozdanie z działalności Pracodawców RP za okres czerwiec 2014 – czerwiec 2015 oraz sprawozdanie finansowe Organizacji za 2014 rok. 

 

W trakcie obrad Zgromadzenia uzupełniono również skład Rady Pracodawców RP. Dołączyli do niej: Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO BP S.A. oraz Paweł Tamborski, Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmowego podsumowania minionego roku w organizacji Pracodawcy RP: http://wektor.pracodawcyrp.pl/podsumowanie-roku-w-organizacji-pracodawcy-rp/