English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy RP powołali Korporację "Platforma Motoryzacyjna"

17-09-2010

Głównym celem działania Korporacji jest dążenie do poprawienia otoczenia legislacyjno – gospodarczego funkcjonowania przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej. Platforma Motoryzacyjna jest otwarta dla wszystkich członków Praocdawców RP, którzy akceptują jej program działania. Członkami wspierającymi Platformy mogą być również przedsiębiorstwa nie będące członkami Pracodawców RP, o ile akceptują program. Członkami "Platrormy Motoryzacyjnej" Pracodawców RP są: Skoda Auto Polska, Seat, VW Poznań i VW Motor Polska.

 

Głównym celem działania Platformy jest dążenie do poprawienia otoczenia legislacyjno – gospodarczego funkcjonowania przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej poprzez:

  • opiniowanie projektów ustaw i aktów wykonawczych dotyczących rynku motoryzacyjnego,
  • delegowanie przedstawicieli do organów władzy ustawodawczej w celu przedstawiania uwag, rekomendacji i ekspertyz wspierających i ułatwiających działanie przedsiębiorstwa,
  • prezentowanie opinii w sprawach dotyczących gospodarki na forum publicznym, w mediach oraz poprzez własne przedsięwzięcia i projekty,
  • rozwijanie profesjonalnych kontaktów w ramach współpracy ze środowiskiem biznesowym i jednostkami naukowymi,
  • organizowanie konferencji oraz innych form wymiany poglądów i doświadczeń z obszaru zainteresowań przedsiębiorców funkcjonujących w branży motoryzacyjnej.
 
Działalność Korporacji „Platforma Motoryzacyjna” jest częścią projektu „Przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej „Akademia Dialogu KPP"" i jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.