English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Rafał Baniak wraca do Pracodawców RP

20-08-2015

 

Były wiceminister, najpierw gospodarki, potem skarbu, zostanie wiceprezydentem wykonawczym Pracodawców RP — informuje „Puls Biznesu”.

 

— Zostanie moim zastępcą wykonawczym, współpracownikiem operacyjnym, który weźmie na siebie wszystkie sprawy organizacyjne. Dotychczas nie było w Pracodawcach RP takiej funkcji etatowej. Liczę, że rada nadzorcza się na to zgodzi — mówi Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP.

 

Malinowski przypomina, że gdy w 2007 r. Rafał Baniak został powołany na stanowisko wiceministra gospodarki, dostał w Pracodawcach RP bezpłatny urlop.

 

— Nabrał przez te lata doświadczenia, otrzaskał się w problemach, którymi się zajmujemy. Będzie twardym przeciwnikiem dla tych, którzy próbują rozłożyć na czynniki pierwsze polską przedsiębiorczość — twierdzi.

 

— Pozostaję w sferze gospodarki, na styku polityki i biznesu. Będę się zajmować projektami unijnymi, pomocą dla firm członkowskich i czymś, w czym czuję się dobrze: dialogiem społecznym, którym zajmuję się od kilkunastu lat — po obu stronach barykady. Cieszę się, że wracam — mówi Rafał Baniak.

 

Jest postrzegany jako cenny nabytek. — Bardzo dobrze mi się z nim pracowało, świetnie rozumiał problemy inwestorów, a w wielu przypadkach jego osobista decyzja uruchamiała bardzo trudne projekty, np. rewitalizację terenów stoczniowych, na których dziś działają firmy — mówi Teresa Kamińska, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Jako wiceminister skarbu Baniak przyczynił się do zatwierdzenia przez Komisję Europejską pomocy publicznej dla LOT, która uratowała przewoźnika. Zdecydował też o likwidacji nierentownego od lat Eurolotu.