English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Nowi członkowie Pracodawców RP

14-10-2015

Do grona Pracodawców RP dołączyli nowi członkowie: Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, Zakłady Magnezytowe „Ropczyce” S.A. oraz Towarzystwo Finansowe Silesia Sp. z o.o.

 

  • Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”

 

Przedsiębiorstwo obsługę naziemną samolotów w Porcie Lotniczym Warszawa-Okęcie i porcie lotniczym Zielona Góra-Babimost.

 

PPL zostało powołane do życia na mocy ustawy z dnia 23 października 1987 r. Jest spadkobiercą i kontynuatorem działalności istniejącego od 1959 r. Zarządu Ruchu Lotniczego i Lotnisk Komunikacyjnych.

 

Przedsiębiorstwo ma udziały w 10 spółkach nadzorujących działanie lotnisk: w Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Modlinie, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Szczytnie, Bydgoszczy i Rzeszowie. Ponadto PPL posiada udziały w spółkach handlingowych oraz innych firmach.


Przedmiotem działalności PPL jest:

  • budowa, modernizacja i eksploatacja lotnisk komunikacyjnych oraz lotniczych urządzeń naziemnych,
  • budowa, rozbudowa i utrzymywanie dworców lotniczych i innych obiektów zaplecza portowego,
  • świadczenie usług lotniczych związanych ze startem, lądowaniem i parkowaniem statków powietrznych na rzecz krajowych i zagranicznych przewoźników oraz innych przedmiotów eksploatujących statki powietrzne,
  • świadczenie usług na rzecz pasażerów linii lotniczych oraz innych usług, a w szczególności usług handlingowych, dystrybucji paliw lotniczych, usług reklamowych, prowadzenia sklepów wolnocłowych oraz wynajmu pomieszczeń przedstawicielstwom obcych przewoźników i innym użytkownikom,
  • świadczenie usług związanych z przewozami ładunków przez przewoźników powietrznych,
  • świadczenie usług w zakresie serwisu technicznego dla statków powietrznych.

 

Dyrektor Naczelny: Michał Kaczmarzyk

 

 

  • Zakłady Magnezytowe „Ropczyce” S.A.

 

Zakłady Magnezytowe „Ropczyce” S.A. produkują wysokiej jakości materiały ogniotrwałe – zasadowe i glinokrzemianowe, które stanowią niezbędny element wyłożeń pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach.

 

Oferta skierowana jest głównie do przemysłu stalowego, przemysłu metali niezależnych, przemysłu cementowo-wapienniczego, hutnictwa szkła, odlewnictwa, koksownictwa oraz do innych branż stosujących procesy wysokotemperaturowe. Firma dostarcza swoje produkty do odbiorców niemal na całym świecie, a także z powodzeniem współpracuje z wieloma dużymi koncernami.

 

Prezes Zarządu: Józef Siwiec

 

 

  • Towarzystwo Finansowe Silesia Sp. z o.o.

 

Towarzystwo Finansowe Silesia Sp. z o.o. zostało powołane do życia w 2001 r. w celu restrukturyzacji sektora hutniczego. TFS oferuje poręczenia, gwarancje i zastawy, a także regulację obrotu wierzytelnościami i inicjatywy kapitałowe.

 

TFS realizuje rządową strategię pobudzania wzrostu gospodarczego poprzez rozwój przemysłu. Strategia ta opiera się na idei utrzymania i unowocześniania zdolności produkcyjnych, przyczyniając się do wzrostu konkurencyjności oraz innowacyjności polskich przedsiębiorstw.

 

Wiceprezes Zarządu: Agnieszka Skarboń