English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Doradzą, jak ochronić dane osobowe

02-11-2015

 

Wyzwania dla przedsiębiorstw działających w  Polsce w okresie gruntownych zmian lokalnych i unijnych przepisów ochrony danych osobowych – pod takim hasłem już 19 listopada w warszawskim Hotelu Sheraton odbędzie się I Krajowa Konferencja Ochrony Danych Osobowych.

 

Tematyka ochrony danych osobowych stanie się w najbliższych latach jednym z kluczowych elementów zarządzania ryzykiem i zapewnienia ciągłości działania przedsiębiorstw w Polsce. Powód? Wejście w życie znowelizowanej ustawy o ochronie danych osobowych w styczniu tego roku i planowane wprowadzenie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ochrony danych osób fizycznych.

 

Zmiany w przepisach w zakresie ochrony danych osobowych przełożą się bezpośrednio na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Obejmą praktycznie wszystkie kluczowe obszary ich działalności, w szczególności: zarządzanie zasobami ludzkimi, marketing, sprzedaż, finanse, administrację.

 

Organizator Krajowej Konferencji Ochrony Danych Osobowych – JDS Consulting postawił sobie za zadanie wsparcie przedsiębiorstw w zakresie procesów dostosowawczych.

 

– Kadra zarządzająca, dyrektorzy działów prawnych i compliance oraz administratorzy bezpieczeństwa informacji, z myślą o których przygotowaliśmy konferencję, zapoznają się nie tylko z precyzyjnie zdefiniowanymi wyzwaniami, ale również ze sposobami sprostania tym wyzwaniom i w konsekwencji uniknięcia ryzyka operacyjnego i finansowego – mówi Dariusz Kasjaniuk, prezes JDS Consulting.

 

Kompleksowe podejście do reformy krajowych i unijnych przepisów ochrony danych osobowych oraz jej wpływu na sytuację prawną przedsiębiorstw działających w Polsce zostało zauważone i docenione przez podmioty liczące się w obrocie prawnym i gospodarczym.

 

Szeroki zakres tematyczny konferencji wskazuje na wyczulenie organizatora na niezwykle istotne znaczenie wysokich standardów i przetwarzania danych osobowych dla gospodarki i sektora przedsiębiorstw – wskazuje Marzena Guz-Vetter, p.o. dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. - Uwzględnienie zagadnień związanych z prawem pracy i wpływem zmieniającego się środowiska prawnego z zakresu ochrony danych osobowych potwierdza ważny cel wydarzenia w kontekście gospodarczym – dodaje.


Wysoki poziom merytoryczny wydarzenia zapewnią krajowi i zagraniczni eksperci z bogatym doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach, przedstawiciele organizacji pracodawców, a także organów kontrolnych i ustawodawczych, związanych z wprowadzanymi zmianami w przepisach. Znajdą się wśród nich:

 

  • Michał Boni – Poseł do Parlamentu Europejskiego
  • dr Karolina Mojzesowicz LL.M. – Komisja Europejska
  • dr Sebastian Kraska - IITR GmbH
  • Agnieszka Ferens-Sosnowska – Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych
  • adw. Julia Kamińska-Kasjaniuk
  • adw. Justyna Buzała-Górska
  • Konrad Czaplicki
  • r.pr. Jakub Wezgraj

 

Honorowy patronat nad I Krajową Konferencją Ochrony Danych Osobowych objęli: Komisja Europejska, Poseł do Parlamentu Europejskiego Michał Boni oraz Przewodnicząca Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Poseł na Sejm RP Stanisława Prządka.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Dziennik Gazeta Prawna oraz portal praca.pl.

 

Pracodawcy RP są partnerem merytorycznym I Krajowej Konferencji Ochrony Danych Osobowych.

 

Szczegółowe informacje