English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Wielka Gala Biznesu 2015 – poznaliśmy laureatów XII edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza”

04-11-2015

Dnia 26 października 2015 roku w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbyła się Wielka Gala Biznesu, będąca zwieńczeniem XII edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” – corocznego i najważniejszego wyróżnienia gospodarczego na Dolnym Śląsku. Na koncert, podczas którego poznaliśmy Laureatów, przybyły najważniejsze osobistości regionu – ze świata biznesu, polityki, nauki, kultury i mediów.

 

W Narodowym Forum Muzyki nie mogło więc zabraknąć Cezarego Przybylskiego – Marszałka Województwa Dolnośląskiego, który podziękował firmom za promocję Dolnego Śląska. I choć zabrakło w tym roku Prezydenta Wrocławia – Rafała Dutkiewicza, to prezydent nagrał specjalne podziękowania dla uczestników Gali, które wyemitowano w trakcie jej trwania.

 

Uroczystego otwarcia Wielkiej Gali Biznesu dokonali: Grzegorz Dzik – Przewodniczący i Członek Prezydium Rady Zachodniej Izby Gospodarczej, Konsul Honorowy Ukrainy we Wrocławiu, Prezes Impel SA oraz Herbert Wirth – Prezes Związku Pracodawców Polska Miedź, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź SA, Wiceprzewodniczący i Członek Prezydium Rady Zachodniej Izby Gospodarczej, którzy wygłosili okolicznościowe mowy, dziękując wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji Konkursu, jak również gościom przybyłym na Galę (blisko 1000 osób).

 

Po prezentacji Kapituły XII edycji Konkursu na scenę wszedł Przewodniczący Kapituły – prof. Bogusław Fiedor – Prorektor ds. Współpracy Zagranicą Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W swoim wystąpieniu podziękował organizatorom oraz odniósł się do historii nagrody, z satysfakcją stwierdząjąc, że Konkurs cały czas się rozwija, dzięki czemu „Dolnośląski Gryf” jest rozpoznawalną marką i coraz bardziej pożądanym wyróżnieniem.

 

Konkurs został przeprowadzony w 8 kategoriach. Jednocześnie przyznano Specjalną Nagrodę w kategorii „Osobowość Dolnego Śląska”, która trafiła do rąk prof. Ewy Michnik – Dyrektor Opery Wrocławskiej. Laureatka w kilku słowach podziękowała za biznesowe wsparcie, dzięki któremu możliwe było zrealizowanie kilku spektakularnych widowisk plenerowych, takich jak m.in. „Latający Holender”. Laudację dla prof. Ewy Michnik wygłosił Rafał Augustyn.

 

Pierwsze rozstrzygnięcie nastąpiło w kategorii „Nagroda dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem”. Statuetka „Gryfa” powędrowała do Gminy Wałbrzych, która w tym roku zyskała miano najlepszej jednostki samorządu terytorialnego na Dolnym Śląsku.

 

W kategorii „Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw” nagrodę “Dolnośląskiego Gryfa” otrzymał KGHM ZANAM, dla którego była to już druga statuetka w historii firmy.

 

Tymczasem w kategorii „Nagroda za innowacyjny projekt i współpracę biznesu z nauką” laureatem została w tym roku firma Mine Master Sp. z o.o.

 

Nagroda za szczególny sukces w procesie internacjonalizacji trafiła do firmy Research and Engineering Center Sp. o.o.

 

W kategorii „Nagroda za odpowiedzialność społeczną firmy”Kapituła Konkursu postanowiła uhonorować “Gryfem” firmę Dozamel Sp. z o.o.

 

W kategorii „Nagroda za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska” zwyciężył Wrocławski Park Technologiczny SA.

 

Wyróżnienie za „Dolnośląski Produkt Roku” trafiło do przedsiębiorstwa Frankonia-Poland Sp. z o.o.

 

Organizatorzy: Zachodnia Izba Gospodarcza, Związek Pracodawców Polska Miedź SA, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Pracodawcy RP, firma PWC – Partner Merytoryczny

 

Mecenas Konkursu: mBank S.A

 

Patron strategiczny: Wrocławskie Centrum Badań EIT+ Sp. z o.o., PZU S.A.

 

Patron główny: Impel S.A., KGHM Polska Miedź S.A., Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Newind Sp. z o.o.

 

Patron złoty: PHP Mercus Sp. z o.o., Toyota & Lexus Centrum Wrocław Sp. z o.o., PPF Hasco-Lek S.A.

 

Patron srebrny:  Work Service S.A., 3M Wrocław Sp. z o.o., Iron Mountain Polska Sp. z o.o., Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” S.A., Vantage Development S.A., OPM Sp. z o.o.,  Nespresso

 

Patron brązowy:  Coramed Sp. z o.o., ZUPBADURA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa, LF Consumer Sp. z o.o., VOTUM S.A., Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z.o.o., Euroimpex S.A., KEA sp. j., Centrum Technologii Audiowizualnych,  TAURON Sprzedaż Sp. z o.o., Agencja Mienia Wojskowego

 

Patron medialny: Dziennik Gazeta Prawna, Forbes, Polskie Radio Wrocław S.A., TVP Wrocław,  The Wrocław Voice, The Warsaw Voice, Gazeta Wrocławska, Kapitał Dolnego Śląska, QBusiness, VIP Magazyn, Businessman Today, NaszBiznes24.pl