English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Wizyta delegacji z Hongkongu w Pracodawcach RP

21-09-2010

W dniu 21 września 2010 r. Prezydent Pracodawców RP, Pan Andrzej Malinowski wraz z Wiceprezydentami Tadeuszem Dordą i Januszem Pietkiewiczem spotkali się z delegacją z Hongkongu którą reprezentowali: David Y.K. Wong - Prezydent Stowarzyszenia Chińskich Producentów w Hongkongu i członek Zarządu Rady Rozwoju Handlu Hongkongu (HKTDC), Lore Buscher - Dyrektor Regionalny ds. Europy Centralnej i Wschodniej HKTDC oraz Maciej Wilk - Dyrektor Warszawskiego Oddziału HKTDC.

 

Tematem spotkania było zacieśnienie współpracy Pracodawców RP z  Radą Rozwoju Handlu Hongkongu. Prezydent Andrzej Malinowski powiedział, że ze względu na swoje międzynarodowe dziedzictwo region Hongkongu stanowi drzwi do chińskiego rynku, zarówno dla importerów, jak i eksporterów. Pracodawcy RP wystąpili z propozycją połączenia planowanej misji do Chin z wizytą w Hongkongu, co spotkało się z życzliwym przyjęciem przez gości.

 

Pan David Y.K. Wong docenił wysiłki gospodarcze Polski i z uznaniem wypowiedział się o najszybciej rozwijającej się gospodarce w Europie oraz jej ofercie inwestycyjnej. Podkreślił, iż w Hongkongu jest wiele firm, które pragną wejść na rynki europejskie, a Polska jest dla nich naturalnym partnerem i bramą zarówno do Europy Zachodniej, jak i na rynki wschodnie.