English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Plany resortu skarbu przedstawione przy Brukselskiej

15-01-2016

W czwartek 14 stycznia 2016 r. Minister Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz spotkał się  z Pracodawcami RP. W spotkaniu na Brukselskiej uczestniczyli także wiceministrowie Henryk Baranowski i Filip Grzegorczyk.

 

Przybyłych powitał Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP, który zaznaczył, że współpraca Organizacji z resortem skarbu będzie kluczowa ponieważ to właśnie w jego gestii znajduje się nadzór nad największymi spółkami górniczymi i energetycznymi. – Nie mamy żadnych interesów politycznych –  zaznaczył. –  Mamy za to bardzo ważne interesy gospodarcze –  podkreślił Andrzej Malinowski.

 

 –  Chciałbym potraktować to spotkanie jako doskonałą okazję do rozwiania wielu wątpliwości, jakie narosły wokół nadzoru właścicielskiego Ministerstwa Skarbu nad podległymi mu spółkami  –  stwierdził Dawid Jackiewicz. Minister Jackiewicz nakreślił ramowy plan pracy swojego resortu na najbliższe miesiące, kiedy, jak oświadczył, „ministerstwo przestanie istnieć”. – Przy okazji likwidacji chcemy wprowadzić jakościowe zmiany w sposobie zarządzania majątkiem publicznym. Chodzi o utworzenie mechanizmów, dzięki którym zarządzanie będzie sprawniejsze. Nad przygotowaniem kompleksowej reformy sposobu zarządzania aktywami Skarbu Państwa pracuje powołany przez ministra zespół doradczy. – W tym kwartale zakończymy prace koncepcyjne i zaprezentujemy nowy model nadzoru nad własnością skarbu państwa – zadeklarował.

 

Ministrowie obecni na spotkaniu odbyli z Pracodawcami RP długą i, co podkreślił w jej podsumowaniu Andrzej Malinowski, bardzo ciekawą dyskusję. Uczestnicy spotkania poruszyli kwestie związane ze stosowaniem prawa zamówień publicznych, nowym modelem wynagradzania menedżerów spółek z udziałem Skarbu Państwa, a także zasadami wyłaniania członków zarządów i rad nadzorczych.

 

– Proszę nas traktować jako sprzymierzeńca w sprawach gospodarczych – dodał Prezydent Pracodawców RP. Z kolei szef resortu skarbu zaprosił przedstawicieli Organizacji do ciągłego dialogu. – Jest potrzeba konfrontacji naszych pomysłów z Państwa wiedzą – dodał.