English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Wektory 2015 rozdane!

16-01-2016
 
Pracodawcy RP rozdali prestiżowe nagrody – Wektory.
 
– Te pełne sale i to miejsce, w których jesteśmy, to przykład na to, jak aktywność, energia i konsekwencja drzemiące w niektórych z nas potrafią pobudzać każdą sferę życia publicznego. Nie przypadkowo je właśnie wybraliśmy! – mówił Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, otwierając uroczystość. – Witam Was tu, patrzę na Was, pamiętam wielu z Was sprzed lat, a widzę przyszłość. Przyszłość polskiej gospodarki i polskiego społeczeństwa  – dodał.
 
Wektory to nagrody, które Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej od 2002 roku przyznają przede wszystkim za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości. Trafiają one do rąk wybitnych osobistości ze świata gospodarki, polityki, kultury, nauki i mediów, a także do osób, które swoją działalnością, w różnych dziedzinach pokazują godne naśladowania kierunki i metody postępowania, są autorami nowatorskich rozwiązań, cennych nie tylko dla polskiej gospodarki, ale również życia społecznego. 
 
Wektory 2015 otrzymali:
 
Prof. Mirosław Ząbek – Kierownik Kliniki Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie: za wybitne osiągnięcia w obszarze neurochirurgii oraz troskę o każdego pacjenta, a także za pasję w realizacji swojego powołania.
 
Prof. Andrzej K. Koźmiński – Prezydent, Przewodniczący Rady Powierniczej Akademii Leona Koźmińskiego: za stworzenie jednego z najważniejszych w Polsce ośrodków akademickich oraz za zbudowanie modelowej współpracy pomiędzy środowiskami nauki i biznesu.
 
Kazimierz Pazgan – właściciel Grupy Konspol: Za konsekwentną promocję polskich produktów na świecie oraz za przekształcenie lokalnej firmy drobiarskiej w potentata na skalę międzynarodową.
 
Tomasz Zaboklicki – Prezes Zarządu Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A.: Za skuteczną rywalizację z największymi producentami taboru szynowego na świecie w oparciu o polską myśl technologiczną.
 
Andrzej Przybyło – Założyciel i Prezes firmy AB S.A.: Za stworzenie największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej firmy dystrybucyjnej i jej sukces finansowy.
 
Loukas Notopoulos - Prezes Zarządu VIVUS Finance Sp. z o.o.: Za rozwiązania, które zmieniły polski rynek usług pożyczkowych, oraz za ich umiejętne łączenie z potrzebami klientów.
 
Nikos Kalaitzidakis - Prezes Zarządu Coca Cola HBC Polska Sp. z o.o.: Za uznanie społecznej odpowiedzialności biznesu za niezbędny element strategii firmy.
 
Hans-Dieter Kemler - Wiceprezes Zarządu ds. Rynków Finansowych mBank: Za udział w tworzeniu pionierskich rozwiązań na rynku międzybankowym w Polsce.
 
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.: Za „Połączenie elektroenergetyczne Polska – Litwa”, służące budowie bezpieczeństwa energetycznego i konkurencyjności rynku.
 
Piotr Pawłowski - Założyciel i Prezes Stowarzyszenie Integracja: Za konsekwentną działalność na rzecz osób niepełnosprawnych oraz szczególną troskę o ich należytą pozycję na rynku pracy.
 
Materiały wideo są dostępne na stronie Agencji Informacyjnej Pracodawców RP.
 

 

 

PARTNERZY STRATEGICZNI

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY GŁÓWNI

 

 

 

 

 

SPONSORZY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI