English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy RP pomogą w organizacji Światowych Dni Młodzieży

18-01-2016

 

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej włączają się w organizację Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu tego roku w Krakowie i przyciągną ponad dwa miliony pielgrzymów z całego świata. Porozumienie o współpracy zawarli w poniedziałek Archidiecezja Krakowska oraz Pracodawcy RP.

 

W siedzibie archidiecezji spotkali się Kardynał Stanisław Dziwisz oraz Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski, aby razem sygnować tekst dokumentu. Organizacja Pracodawców RP zdecydowała się uczestniczyć w przygotowaniach Światowych Dni Młodzieży, ponieważ będą one – jako niezwykle ważne wydarzenie religijne – równocześnie znakomitą okazją do promocji polskiej gospodarki.

 

Dla nas udział w Światowych Dniach Młodzieży to sprawa oczywista, możemy służyć dobrą organizacją, bowiem w biznesie organizacja to podstawa – stwierdził Prezydent Pracodawców RP w krótkim wystąpieniu. – Dla Pracodawców RP to z kolei okazja do promocji i to długofalowej. Na Światowe Dni Młodzieży przyjadą młodzi ludzie, zapamiętają oni, że Pracodawcy RP byli wśród organizatorów.

 

- Promocja, tego nam potrzeba. Ciągle osiągnięcia Polski są mało znane w świecie – potwierdził Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. – Ta współpraca to obopólna korzyść. Dla nas wsparcie, a dla was okazja do pokazania się w świecie. Dziękuję za otwarcie się na tę imprezę. Mam nadzieję, że kontakty zawarte w trakcie Światowych Dni Młodzieży zaowocują w przyszłości.

 

Światowe Dni Młodzieży to ogromne, międzynarodowe wydarzenie, które odbędzie się w Krakowie w dniach od 26 do 31 lipca. Do stolicy Małopolski, aby spotkać się z papieżem Franciszkiem, zjadą miliony młodych katolików z całego świata – organizatorzy przewidują, że łącznie przyjedzie prawie 2,5 miliona pielgrzymów (brazylijskie Dni Młodzieży w ubiegłym roku przyciągnęły 5 milionów osób). Tak ogromne audytorium młodych ludzi wraz z tysiącami akredytowanych dziennikarzy jest bezcenną okazją do zaprezentowania możliwości polskiej gospodarki, jej potencjału i innowacyjności. To szansa, że tegoroczni pielgrzymi w przyszłości wrócą do Polski – jako turyści lub gospodarczy partnerzy.

 

– O tym porozumieniu powiadomimy Europejskie Centrum Pracodawców i Przedsiębiorstw świadczących usługi publiczne w Genewie, pracodawcy ze 150 krajów dowiedzą się o Światowych Dniach Młodzieży. Zobaczymy jak zareagują. – zaznaczył Prezydent Andrzej Malinowski. – Kiedy Polak został papieżem wyraźnie odczuliśmy zmianę klimatu. Jan Paweł II wiele podróżował i przedsiębiorcy w odwiedzanych krajach dowiadywali się o Polsce i dochodzili do wniosku, że może warto nawiązać kontakt z tym krajem – dodał.

 

W ramach podpisanego porozumienia Prezydent Pracodawców RP zapowiedział, że niezwłocznie zwróci się do firm z sektorów związanych między innymi z logistyką i transportem, aby uzyskać rozwiązania mogące pomóc w organizacji SDM.

 

Materiały wideo są dostępne na stronie Agencji Informacyjnej Pracodawców RP.