English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Nowe rozdanie w finansowaniu innowacyjnych badań naukowych – ze wsparcia będą mogły skorzystać także przedsiębiorstwa

28-01-2016

W ramach dystrybucji środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 młodzi naukowcy, osoby posiadające doświadczenie we wdrażaniu badań naukowych oraz zespoły badawcze mogą ubiegać się o dofinansowanie o łącznej wartości ponad 615 mln zł. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej poinformowała o uruchomieniu nowej oferty na finansowanie innowacyjnych badań.

 

Wsparcie będzie udzielane w ramach pięciu programów: TEAM, TEAM-TECH, FIRST TEAM, POWROTY i HOMING. Program TEAM skierowany jest do doświadczonych naukowców, chcących realizować przełomowe w skali międzynarodowej badania naukowe. Z kolei program FIRST TEAM dedykowany jest  młodym doktorantom, którzy dzięki środkom unijnym będą mogli uzyskać wsparcie  w tworzeniu pierwszego zespołu badawczego. Program TEAM-TECH, jest skierowany do osób, które posiadają znaczne doświadczenie we wdrażaniu wyników badań naukowych. Z programu POWROTY, będą mogli skorzystać młodzi naukowcy chcący powrócić do aktywności naukowej po przerwie. Z kolei dla naukowców którzy zamierzają wrócić z zagranicy (lub przyjechać do kraju) skierowany jest program HOMING.

 

O dofinansowanie będą mogli ubiegać się naukowcy posiadający co najmniej stopień naukowy doktora. Projekty będzie można realizować w jednostce, przedsiębiorstwie lub w ramach konsorcjum naukowo-przemysłowego. Najwięcej środków zostanie przeznaczonych na tworzenie zespołów.