English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Work Service wszedł na londyńską giełdę

19-02-2016

 

 

18 lutego br. Work Service wszedł na londyńską giełdę dokonując technicznego dual listingu. Akcje spółki będą notowane równocześnie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i London Stock Exchange. Work Service jest pierwszą polską firmą, która bez wykorzystania  instrumentów pochodnych wejdzie bezpośrednio na londyński parkiet. W ten sposób firma chce otworzyć się na inwestorów globalnych i wzmacniać swoją pozycję w Europie.

 

Grupa Work Service będąca największą firmą w sektorze HR regionie Europy Środowej, od 18 lutego jest notowana na londyńskiej giełdzie. Spółka dokona technicznego dual listingu, który nie wiąże się z emisją dodatkowych akcji.  

 

–  Zakończenie procesu dual listingu  jest dla nas kolejnym krokiem do budowania pozycji Work Service na rynkach międzynarodowych. Dzięki tej operacji zwiększymy naszą rozpoznawalność i uzyskamy dostęp do rozległej grupy inwestorów w skali globalnej. Jesteśmy przekonani, iż obecność na londyńskiej giełdzie pomoże nam wzmacniać pozycję regionalnego lidera w branży i docelowo wejść do pierwszej piątki firm świadczących usługi HR w Europie – mówi Maciej Witucki, Prezes Zarządu Work Service S.A.

 

Akcje Work Service będą równocześnie notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i London Stock Exchange. Będą denominowane w PLN i GBP, a ich kurs będzie powiązany. Walory będą miały tę samą cenę na obu parkietach.

 

–  Giełda londyńska jest dla nas naturalnym celem, gdyż jesteśmy firmą działającą w Europie. Obecność na najważniejszym europejskim parkiecie pozwoli nam oddzielić kurs akcji od trendów obowiązujących na warszawskiej giełdzie i pokazać prawdziwy potencjał Work Service. Dzięki operacji technicznego dual listingu chcemy zwiększyć swoją atrakcyjność w oczach inwestorów i obniżyć ryzyko inwestycyjne – mówi Tomasz Misiak, Prezydent Rady Nadzorczej Work Service S.A.

 

Work Service S.A. jest pierwszą polską spółką z sektora usług personalnych notowaną na GPW i kluczowym partnerem dla ponad 3000 największych firm w Polsce i Europie. Rocznie daje zatrudnienie blisko 300 tys. pracowników w Polsce, Czechach, Słowacji, Rosji, Niemczech, Turcji, Rumunii, Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Szwajcarii. Rynek usług personalnych jest dużym i atrakcyjnym sektorem. W 2014 r. cała branża w Polsce wygenerowała obroty na poziomie 2 788 mln PLN, czyli o 22% wyższe niż w 2013 r.

 

–  Work Service konsekwentnie realizuje strategię ekspansji w Europie. Rozwój biznesowy i geograficzny stwarza nam kolejne możliwości pozyskiwania nowych klientów. W 2015 r. spółka weszła na rynek usług rekrutacji stałych na Węgrzech i w Niemczech, wdrożyła strategię rekrutacji i kontraktowania specjalistów IT w takich krajach jak Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy i Szwajcaria, a także rozwinęła rekrutacje transgraniczne. Obecność na londyńskim parkiecie to kolejny krok do wzmacniania pozycji w Europie – mówi Tomasz Hanczarek, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Work Service S.A.

 

Innowacyjne rozwiązanie technicznego dual listingu Work Service było opracowane przez doradcę ProPrimo i zostało realizowane we współpracy z kancelarią prawną Kochański Zięba i Partnerzy.

 

***

 

Grupa Kapitałowa Work Service działa od 1999 roku i jest największym dostawcą kompleksowych usług HR  na polskim rynku. Prowadzi działalność na terenie całego kraju za pośrednictwem sieci oddziałów oraz za granicą w 11 krajach Europy (Rosja, Niemcy, Czechy, Turcja, Rumunia, Węgry, Słowacja, Wielka Brytania, Belgia, Francja, Szwajcaria).

Specjalizuje się zarówno w usługach z zakresu doradztwa personalnego, jak i restrukturyzacji w obszarze HR, rekrutacji i outsourcingu pracowniczym.


Już ponad 3000 firm wybrało Work Service na swojego partnera w biznesie. Każdego dnia 50 000 osób i 300 000 pracowników rocznie znajduje zatrudnienie za pośrednictwem spółek należących do Grupy Kapitałowej Work Service. Work Service jest pierwszą spółką z sektora usług personalnych notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Więcej informacji: www.workservice.pl