English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Misja POLSKA zakończona wręczeniem Białej Księgi

26-02-2016

 

Misja POLSKA zakończona – Białą Księgę problemów zgłaszanych przez polskich przedsiębiorców przekazano przedstawicielom rządu. Akcję Misja POLSKA zorganizował dziennik Rzeczpospolita, a jednym z patronów byli Pracodawcy RP, którzy brali aktywny udział w tworzeniu Białej Księgi.

 

Misja POLSKA miała za zadanie wskazać i pokonać istniejące bariery rozwoju firm oraz zbudować tożsamość młodych pokoleń przedsiębiorców. Równie ważne było zdobycie społecznego poparcia dla działalności prywatnych przedsiębiorstw. Zebrane w trakcie akcji uwagi oraz problemy znalazły się w Białej Księdze przekazanej na ręce rządzących.

 

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Mariusz Haładyj, obecny na uroczystości w siedzibie dziennika Rzeczpospolita, przyznaje, że Misja POLSKA przyniosła owoce. – Dla mnie najważniejsze jest, że w identyfikacji problemów przedstawiciele nauki i  pracodawców są zbieżni z tym, co zawiera Program na rzecz zrównoważonego rozwoju – powiedział Haładyj w rozmowie z Agencją Informacyjną Pracodawców RP. – Teraz zostało jedno, wziąć się do pracy i znaleźć wspólnie konkretne rozwiązania – dodał.

 

 

Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP podczas panelu dyskusyjnego kończącego akcję zdecydowanie zwrócił uwagę na ogromny potencjał tkwiący w polskiej przedsiębiorczości. – Jeśli da się jej szanse, pokaże na co ją stać. To najlepsza inwestycja – powiedział Prezydent Malinowski.

 

Jedną z głównych przeszkód jest stan sądownictwa w Polsce i brak możliwości rozstrzygnięcia sporu prawnego w rozsądnym terminie – mówił z kolei w rozmowie z Agencją Informacyjną Pracodawców RP Cezary Kazimierczak, prezes Związku Pracodawców Polskich. Czy jego zdaniem nawoływania i apele o poprawę jakości prawa oraz jego egzekucji dadzą wreszcie efekt? – Czekam na ten dzień, to będzie najlepsza wiadomość od czasu informacji o wyprowadzeniu wojsk sowieckich z Polski – odpowiedział.

 

Profesor Jerzy Hausner, Przewodniczący Rady Programowej Misji POLSKA wśród prezentowanych w Białej Księdze zagadnień również wspomniał kwestię środowiska prawnego, w jakim funkcjonują przedsiębiorcy. – O wiele ważniejsze od zastępowania jednych przepisów innymi jest to, aby były one rzeczywiście stosowane zgodnie z intencją z jaką zostały uchwalone – zaznaczył Hausner.