English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Wektor dla Bruno Duthoit – za biznesowe „veni, vidi, vici”

25-04-2016

Wyjątkowy Wektor z wyjątkowej okazji i dla wyjątkowego człowieka – tak Pracodawcy RP uhonorowali Bruno Duthoit, który kończy swoją misję na stanowisku prezesa zarządu Orange Polska.

 

Tym razem ceremonia wręczenia Wektora nie mogła poczekać do corocznej, wielkiej gali – Bruno Duthoit właśnie teraz zmienia fotel prezesa Orange Polska na stanowisko zastępcy dyrektora wykonawczego Grupy Orange ds. Europy. Dlatego Pracodawcy RP Wektora wręczyli w trakcie wyjątkowej uroczystości  w swojej siedzibie.

 

Swój Wektor Bruno Duthoit otrzymał za „skuteczne wytyczenie drogi rozwoju i realizację  zmian w okresie poszukiwania nowych źródeł przewagi konkurencyjnej, za zwiększanie efektywności firmy oraz konsekwencję w budowaniu kultury organizacyjnej opartej na współpracy i wzajemnym zaufaniu”.

 

– A mówiąc wprost, za biznesowe urzeczywistnienie słów „veni, vidi, vici” – podsumował, wręczając nagrodę Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski. – Bo przecież tak wyglądał pobyt Bruno Duthoit w Polsce. Cel był jasny: ograniczyć koszty, a to jest ciężkie i trudne zadanie. Nie zawsze przyjemne, ale często konieczne – zaznaczył Prezydent Pracodawców RP.

 

Andrzej Malinowski podkreślił znakomitą współpracę z Orange Polska zarządzanym przez prezesa Duthoit. Firma aktywnie uczestniczyła w działaniach Pracodawców RP przy deregulacji rynku telekomunikacyjnego, a także przy pracach nad stanowiskiem wobec projektu nowelizacji tzw. megaustawy, kluczowego aktu dla branży telekomunikacyjnej.

 

– Za tę współpracę dziękuję – powiedział Prezydent Malinowski. Z kolei o roli rynku telekomunikacyjnego i planowanych zmianach związanych z megaustawą mówił Witold Kołodziejski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, który był jednym z gości wydarzenia.

 

Bruno Duthoit po przejściu na nowe stanowisko nie żegna się jednak zupełnie z naszym krajem, będą mu bowiem podlegać rynki Europy Środkowej, w tym właśnie Polska.

 

Wektory to prestiżowa nagroda wręczana co roku przez Pracodawców RP wybitnym osobistościom ze świata gospodarki, polityki, kultury i mediów. Przyznawane są one osobom, które swoją działalnością wskazują godne naśladowania kierunki postępowania, są autorami nowatorskich rozwiązań, przynoszą szczególne korzyści polskiej gospodarce lub tworzą klimat sprzyjający rozwojowi przedsiębiorczości.