English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Inauguracyjne posiedzenie zespołu ds. projektu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej

25-04-2016

W dniu 25 kwietnia 2016 r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie zespołu doraźnego ds. projektu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, w którego skład wchodzą przedstawiciele pracodawców, pracobiorców oraz strony rządowej.

 

Projekt przewidujący głęboką reformą administracji skarbowej co prawda nie został jeszcze zaprezentowany, jednakże obecni na posiedzeniu przedstawiciele strony rządowej zapewnili, że nastąpi to już niebawem. Zgromadzeni na posiedzeniu członkowie Zespołu byli zgodni, że przewidywane zmiany muszą zostać poddane poważnej dyskusji, w której swoje spostrzeżenia i uwagi będą mogli przedstawić wszyscy zainteresowani. Bez tego bowiem nie będzie możliwe wypracowanie takich rozwiązań, które uchronią podatników przed negatywnymi skutkami niedoskonałych przepisów. Partnerzy społeczni otrzymali jednak zapewnienie, że dialog ten będzie realizowany z zachowaniem najwyższych standardów.

 

Do zadań zespołu należą w szczególności podjęcie prac nad wspólną opinią Rady Dialogu Społecznego do projektu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz projektu ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej, lub wspólnej opinii strony pracowników i pracodawców Rady do wymienionych projektów ustaw oraz monitorowanie procesu legislacyjnego w zakresie obejmującym ww. projekt. Pracodawców RP w pracach Zespołu reprezentują Robert Oliwa – Przewodniczący Komitetu Podatkowego Pracodawców RP oraz Łukasz Czucharski – ekspert ds. podatkowych.

 

 

Komitet Podatkowy Pracodawców RP