English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Polska Rada Przedsiębiorczości – reaktywacja

16-05-2016

Pracodawcy RP oraz pięć pozostałych, największych polskich organizacji pracodawców zdecydowało o reaktywacji Polskiej Rady Przedsiębiorczości. Cel – zaangażowanie i współpraca przy realizacji Planu Morawieckiego.

 

– Jak uruchomić rozwój polskiej gospodarki, jak wprowadzać polskie firmy na międzynarodowe rynki? Tymi zagadnieniami zajmiemy się na jesieni podczas tegorocznego Kongresu Przedsiębiorczości. Eksperci Pracodawców RP już nad tym pracują – powiedział Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski na konferencji prasowej poświęconej uruchomieniu Polskiej Rady Przedsiębiorczości.

 

Pracodawcy RP, Polska Rada Biznesu, Związek Rzemiosła Polskiego, Konfederacja Lewiatan, Business Centre Club i Krajowa Izba Gospodarcza chcą dzięki pracom Rady oraz Kongresowi Przedsiębiorczości włączyć się w prace nad Planem Odpowiedzialnego Rozwoju autorstwa Wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

 

Materiał wideo ze spotkania jest dostępny tutaj.

 

– Plan przedstawiony na początku roku przez rząd to szkic stanowiący ramę dla stworzenia całościowego programu. Liczymy, że w drugiej połowie roku pojawią się szczegółowe propozycje – powiedziała Henryka Bochniarz, Prezydent Konfederacji Lewiatan. – Ogólna koncepcja planu zasługuje na poparcie.

 

Prezydent Malinowski podkreślił rolę rozwoju i nowości technologicznych w dzisiejszej gospodarce – jako koniecznego warunku do osiągania dużych dochodów. Jego zdaniem, aby polska gospodarka stała się nowoczesna niezbędna jest także gruntowna przebudowa prawa. – Liczymy na to, że nowa administracja odejdzie od niechlubnej przeszłości, która można opisać jako radosną twórczość urzędników ministerialnych liczących na to, że kosmetyka ustaw i rozporządzeń uruchomi lawinę innowacyjności – podsumował Prezydent Malinowski.

 

– Plan Morawieckiego jest dla nas wyzwaniem, chcemy się do niego włączyć – powiedział Grzegorz Hajdarowicz, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu. – Gospodarka jest dla ludzi, ma służyć ludziom, nie jest dla samej siebie. Za poprzednich rządów wyjechało parę milionów Polaków, teraz szykuje się kolejnych kilka. Trzeba się zastanowić, jak przyciągnąć imigrantów z innych krajów i jak zachęcić do powrotu tych, którzy wyjechali do Wielkiej Brytanii, USA czy Niemiec – zaznaczył.