English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Zaproszenie dla polskich pracodawców poszukujących wykwalifikowanych pracowników w branży budowlanej oraz w przemyśle

18-05-2016

Sieć EURES reprezentowana przez norweskie publiczne służby zatrudnienia – we współpracy z polskimi publicznymi służbami zatrudnienia i Ochotniczymi Hufcami Pracy – organizuje na terenie Norwegii dni rekrutacyjne pn. „Kariera w Polsce”, które odbędą się w dniach 30 maja 2016 r. w Kristiansand  oraz 2 czerwca 2016 r. w Flekkefjord.

 

Celem dni rekrutacyjnych jest wsparcie poszukujących pracy będących obywatelami Polski, przebywających obecnie na terenie Norwegii w regionie Vest-Agder, w znalezieniu zatrudnienia w Polsce. Podczas dni rekrutacyjnych promowane będą oferty pracy w Polsce.

 

W regionie Vest-Agder mieszka obecnie 475 bezrobotnych obywateli polskich zarejestrowanych w norweskich urzędach pracy. Są to wykwalifikowani pracownicy z doświadczeniem w pracy w Norwegii, głównie w branży budowlanej oraz przemyśle.

 

Szczegółowe informacje organizacyjne znajdują się w załączeniu.

 

***

Przedsiębiorcy coraz częściej doświadczają trudności w dostępie do odpowiednio wykwalifikowanych kadr. Aby zaradzić temu problemowi działy zasobów ludzkich przyjmują różne strategie, m.in. angażują się we współpracę ze szkołami różnych szczebli, uczestniczą w targach pracy, inwestują w programy stażowe czy też korzystają z usług agencji zatrudnienia. Z drugiej strony osoby poszukujące pracy mimo spadku poziomu bezrobocia miewają trudności ze znalezieniem ofert, które odpowiadałaby ich kompetencjom i aspiracjom. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Pracodawcy RP zaangażowali się we współpracę z siecią EURES. Dzięki temu jeszcze szybciej będziemy dowiadywać się o ciekawych wydarzeniach atrakcyjnych z punktu widzenia pracodawców i ich obecnych oraz przyszłych kadr.