English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy RP zwracają się do ministra zdrowia o wstrzymanie konsultacji społecznych w sprawie kryteriów zawierania umów

24-05-2016

Pracodawcy RP w oficjalnym liście zwrócili się do Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła o wstrzymanie konsultacji społecznych projektu rozporządzenia w sprawie „kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej”. Naszym zdaniem projekt zawiera szereg błędów, jest sprzeczny z prawem i należy skierować go do oceny przez powołany w styczniu tzw. zespół do spraw absurdów.

 

List Wiceprezydenta Pracodawców RP Andrzeja Mądrali, który publikujemy w załączniku, został przesłany do Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła.

 

W ocenie Pracodawców RP projekt rozporządzenia musiał być ewidentnie przygotowywany w pośpiechu i zawiera wiele poważnych błędów. Uderzającym przykładem jest m.in. zapis powodujący, że podmiot leczniczy posiadający certyfikat Centrum Monitorowania Jakości otrzyma z tego tytułu  minus dwa punkty w ocenie! Ten i inne podobne mu błędy zmuszają Pracodawców RP do proszenia Ministra Zdrowia o ponowną weryfikację projektu przez pracowników resortu. Projekt powinien trafić do powołanego w styczniu tego roku przez Ministra „Zespołu do spraw absurdów” – którego eksperci mają opracować raport o możliwościach uproszczenia regulacji dotyczących wykonywania działalności leczniczej.

 

Dopiero po usunięciu wszystkich błędów projekt rozporządzenia powinien powrócić do konsultacji z partnerami społecznymi. Zdaniem Pracodawców RP należy podnosić jakość stanowionego prawa i usuwać nadmierne wymogi – tego wymaga dobro służby zdrowia, a więc i pacjentów.

 

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej