English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Protest przewoźników przed ambasadą Francji

30-05-2016

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce będzie protestować przed Ambasadą Republiki Francuskiej oraz Przedstawicielstwem KE w Warszawie – sprzeciwiając się narzucaniu polskim firmom zagranicznych przepisów o płacy minimalnej. Protest zostanie przeprowadzony we wtorek 31 maja. Poniżej zamieszczamy komunikat ZMPD.

 

„Wobec braku satysfakcjonującej reakcji na narzucanie polskim przedsiębiorcom zagranicznych przepisów o płacy minimalnej, Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników  Drogowych organizuje protest we wtorek 31 maja b.r. przed Ambasadą Republiki Francuskiej oraz Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie. Zbiórka protestujących o godzinie 9.00 na parkingu przy Hali Torwaru, ul. Łazienkowska

 

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce, a także inne organizacje przewoźników w kraju i za granicą podejmują od ponad roku wiele różnorodnych działań, aby przeciwstawić się tym przepisom. Nie przyniosły one jednak skutku, jakiego oczekiwaliśmy.

 

Już rok trwa procedura EU-Pilot, wszczęta przez Komisję Europejską wobec Niemiec 19 maja 2015 roku. To formalne postępowanie nie wstrzymało wymagań Niemiec wobec nas i innych zagranicznych przewoźników – musimy stosować się do niemieckiego prawa – mówi Jan Buczek – prezes ZMPD dodając, że od 1 lipca tego roku do Niemiec dołączy także Francja”.