English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Polska i jej biznesowe perspektywy – wystąpienie Prezydenta Pracodawców RP na 37 Kongresie Camacol w Miami

09-06-2016

Wsparcie Planu Morawieckiego przez polskich przedsiębiorców, perspektywy rozwoju polskiej gospodarki, zwiększania jej potencjału i innowacyjności – te tematy omówił Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski na 37 Kongresie Camacol w Miami. Kongres Camacol to jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych regionu, pogłębiające kontakty firm aż z 25 krajów.

 

W panelu dyskusyjnym wzięli udział również przedstawiciele Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej, Ambasady i Konsulatu RP w Waszyngtonie.

 

Prezydent Pracodawców RP mówił m.in. o tym, jak polscy przedsiębiorcy postrzegają „Plan Morawieckiego” i jakie możliwości stwarza on na rzecz rozwoju polskiej gospodarki. Prezydent Malinowski podkreślił, że pracodawcy będą wspierać nowy plan, ponieważ zostały zawarte w nim postulaty, o które dotąd zabiegali. Należą do nich w szczególności „Konstytucja dla biznesu”, wspieranie innowacyjności i zwiększenie działalności mającej na celu promocję polskich produktów i firm na świecie.

 

Podczas prezentacji zostały również przedstawione kluczowe cele rozwoju polskiej gospodarki z perspektywy pracodawców. Należą do nich między innymi: wzrost inwestycji do poziomu ponad 25% PKB, zwiększenie nakładów na Badania i Rozwój do poziomu 2% PKB, czy też wzrost produkcji przemysłowej szybszy niż PKB. Następnie Prezydent Malinowski odpowiedział, na ile są one możliwe do osiągniecia do 2020 roku.

 

Debata stworzyła także szansę przedstawienia partnerom z Ameryki Północnej i Południowej możliwości biznesowych w Polsce, jak również perspektyw rozwoju polskiej gospodarki. Warsztaty cieszyły się sporym zainteresowaniem ze strony biznesmenów z obu kontynentów, dając nadzieję na zintensyfikowanie współpracy gospodarczej.