English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Polsko-Niemiecki Kongres Gospodarczy „25 lat współpracy”

08-06-2016

Podpisany w Bonn 17 czerwca 1991 r. Traktat między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy stał się fundamentem relacji między naszymi krajami. Minione 25 lat to także okres coraz bardziej dynamicznej kooperacji gospodarczej, wymiany handlowej i inwestycyjnej, w której udział biorą tysiące przedsiębiorstw z Polski i Niemiec. Z tej okazji 16 czerwca w Berlinie odbędzie się Polsko-Niemiecki Kongres Gospodarczy „25 lat współpracy”, na którym Pracodawców RP będzie reprezentował Prezydent Andrzej Malinowski.

 

Celem Kongresu jest przedstawienie doświadczeń polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej oraz jej perspektyw i potencjału jak również zachęcenie przedsiębiorstw do podejmowania transgranicznych działań handlowych i inwestycyjnych.

 

Partnerzy z Polski i Niemiec zaprezentują istniejące powiązania pomiędzy gospodarką i ośrodkami badawczymi, innowacyjnymi przedsiębiorstwami i wyspecjalizowanymi instytutami. Ponadto przedstawione zostaną doświadczenia współpracy i przyszłe możliwości kooperacji gospodarczej oraz badań i rozwoju w zakresie innowacyjnych technologii.