English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Open Eyes Economy Summit: Europa potrzebuje nowej strategii ekonomicznej

13-06-2016

– Jeżeli to, co działało do tej pory, przestaje działać, to trzeba wyjść poza dotychczasowe ramy – powiedział prof. Jerzy Hausner na briefingu poświęconym Open Eyes Economy Summit 2016. To pierwsza edycji międzynarodowego szczytu dotyczącego ekonomii wartości. Pracodawcy RP wchodzą w skład Rady Programowej Kongresu.

 

Organizatorzy Kongresu stawiają tezę, że konsumenci będą kupowali produkty i usługi od firm uczciwych, społecznie potrzebnych i zaangażowanych, posiadających własną, unikalną kulturę, wynikającą z właściwie określonej, wiarygodnej misji przedsiębiorstwa.

 

Prof. Danuta Hubner, zasiadająca w Radzie Programowej Kongresu, zwróciła uwagę, jak ważnym jest rozmawianie na temat przyszłej strategii ekonomicznej Europy. – Musimy tworzyć przyszłość, zwłaszcza w obliczu kryzysu zaufania do władzy – stwierdziła. Pierwsza polska komisarz w Unii Europejskiej podkreślała niebezpieczeństwa, jakie mogą płynąć z faktu, że obecne polskie władze są zagapione w przeszłość i zapominają o przyszłości.

 

Mateusz Zamyślony, pomysłodawca Firmy-Idei, tłumaczył, że firmy które nie będą grały fair zostaną zweryfikowane przez społeczeństwo. – Siła serwisów społecznościowych spowoduje, że Ci którzy będą stosować nieuczciwe metody na rynku, znikną – ocenia. Firma-Idea to nowa filozofia zarządzania przedsiębiorstwem i jego marką. Zakłada ona redefinicję biznesu, jego rzeczywistą społeczną wrażliwość i przydatność oraz odpowiedzialność firmy traktowane jako cel i sens istnienia.

 

Konferencja Open Eyes Economy Summit 2016 odbędzie się 15-16 listopada w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Wśród zaproszonych gości, pojawią się m.in. dr Jarosław Gowin, prof. Marek Belka, Vladimir Mau, prof. Simon Tay, Franco Bianchini czy prof. Holger Magel.