English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

VI Europejski Kongres Finansowy o perspektywach rozwoju Polski

13-06-2016

Rozwój Polski, jej perspektywy na tle Unii Europejskiej – to temat rozpoczętego w Sopocie VI Europejskiego Kongresu Finansowego, którego partnerem są Pracodawcy RP.

 

Kongres, który będzie trwać do środy, to debata o bezpieczeństwie i stabilności Unii Europejskiej. Równocześnie jego celem jest również prezentacja polskiego punktu widzenia na temat rozwoju i własnej przyszłości.

 

Jednym z najważniejszych poniedziałkowych wydarzeń było wystąpienie wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego pt. „Jaka przyszłość Polski w Europie”. – Musimy być jak Reprezentacja Polski: grać drużynowo dla dobra i rozwoju kraju – powiedział  Wicepremier Morawiecki nawiązując do niedzielnego zwycięstwa w meczu na Euro 2016.

 

Wicepremier w wystąpieniu zwrócił uwagę na problemy jakie toczą wspólny rynek europejski – nadmierne wewnątrzwspólnotowe regulacje prawne, kontrowersyjne próby wprowadzania przez niektóre kraje przepisów dotyczących płac minimalnych w celu ochrony własnych firm krajowych przed tańszymi np. polskimi, a także nieefektywne prawo antymonopolowe.

 

Wicepremier Morawiecki poruszył też kwestię umowy TTIP i jej wpływu na polski rynek. Mówiąc o Polsce podkreślił też konieczność zmiany w charakterze zagranicznych inwestycji – przez odchodzenie od inwestycji w proste usługi do działań opartych na wiedzy, badaniach i rozwoju.