English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Wicepremier Morawiecki: Polsko-niemieckie wsparcie dla MŚP

16-06-2016

 

Podpisana zostanie umowa o współpracy pomiędzy małymi i średnimi przedsiębiorstwami Polski i Niemiec – taką deklarację złożył w Berlinie podczas otwarcia Polsko-Niemieckiego Kongresu Gospodarczego Wicepremier i Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki.

 

Wcześniej o konieczności wsparcia tego sektora mówił wicekanclerz i minister gospodarki Sigmar Gabriel zwracając się do obecnego w Berlinie Prezydenta Pracodawców RP Andrzeja Malinowskiego i deklarując, że podczas konsultacji międzyrządowych Niemcy będą chcieli zaproponować program wsparcia dla sektora MSP.

 

Andrzej Malinowski przypomniał, że dziś jesteśmy na piątym miejscu jako partner handlowy Niemiec w Europie, wyprzedzając na przykład Rosję, Hiszpanię czy Turcję. Możemy sobie pogratulować, bo na to zasłużyliśmy. Ale nie możemy zwolnić tempa i zmniejszyć wysiłków. – Na pewno nie ma czasu na samozadowolenie. Dlatego rozpoczynający się Polsko–Niemiecki Kongres to okazja do chwili satysfakcji oraz zapowiedź ciężkiej pracy. Sukces nie jest dany raz na zawsze – dodał Prezydent Pracodawców RP.