English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

„Zdrowy obywatel, zdrowa Polska” - zaczęła się rejestracja na wrześniowy I Kongres Zdrowia Pracodawców RP

24-06-2016

 

Kongres ma szansę wpisać się na listę najważniejszych wydarzeń związanych z tematyką zdrowia publicznego – 29 i 30 września w Warszawie o najważniejszych wyzwaniach stojących przed systemem ochrony zdrowia w Polsce debatować będą eksperci z zakresu medycyny, ekonomii oraz administracji publicznej. W wyniku prac przygotowawczych w miesiącach poprzedzających to wydarzenie, oraz wniosków płynących z obrad podczas Kongresu zostaną wypracowane postulaty zmian, które następnie będą zebrane w formie „księgi rekomendacji” dla decydentów systemu ochrony zdrowia.

 

Mottem pierwszej edycji Kongresu jest hasło: „Zdrowy obywatel, zdrowa Polska”. Organizatorami wydarzenia są Pracodawcy Rzeczpospolitej RP oraz dziennik Rzeczpospolita, a współorganizatorami: Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych, Polska Federacja Szpitali, Porozumienie Zielonogórskie i Pracodawcy Medycyny Prywatnej. Partnerem merytorycznym Kongresu jest Instytut Zdrowia i Demokracji.

 

Podczas pierwszego dnia organizatorzy planują serię warsztatów z udziałem ekspertów. W ich trakcie zostaną opracowane rekomendacje dotyczące poszczególnych segmentów systemu ochrony zdrowia w Polsce. W drugim dniu odbędą się obrady plenarne z udziałem przedstawicieli interesariuszy systemu. Wszystkie rekomendacje Kongresu zostaną zebrane w postaci raportu, wokół którego prowadzona będzie dalsza dyskusja publiczna. Księga rekomendacji zostanie także przekazana ministrowi zdrowia, parlamentarzystom oraz przedstawicielom zainteresowanych środowisk.

 

Kongres Zdrowia Pracodawców RP odbędzie się w Hotelu Sheraton w Warszawie przy ul. Bolesława Prusa 2. Udział w Kongresie jest bezpłatny. Rejestracja uczestników odbywa się tutaj. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Kontakt dla mediów:

Iga Czarzasty

+48 536 074 422