English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Sprawdzanie CV kandydatów do pracy pozwala pracodawcom uniknąć rozczarowania

04-10-2010

W ocenie Pracodawców RP coraz częstsze sprawdzanie autentyczności CV jest dobrym rozwiązaniem. Chęć zdobycia rzetelnych informacji na temat przyszłego pracownika jest rzeczą naturalną, zwłaszcza że pracodawca nie zna przecież przyszłego pracownika.

 
Największą korzyścią płynącą z weryfikacji prawdziwości CV kandydatów do pracy (tzw. background screening) jest zwiększenie szans na uniknięcie zatrudnienia nieodpowiedniego pracownika na danym stanowisku. Nie bez znaczenia są też stosunkowo niskie koszty skorzystania z takiej usługi w zestawieniu z potencjalnymi stratami, jakie mógłby poczynić dla firmy taki pracownik.
 
Ustalenie, czy dany kandydat przedstawił CV zgodne z rzeczywistością pozwala nie tylko na nabranie do niego większego zaufania, ale także wydatnie zwiększa szanse na pozytywne rozpatrzenie jego aplikacji (jeżeli oczywiście okazało się, że nie kłamał). Warto również zaznaczyć, że w obecnych realiach panujących na rynku pracy (stosunkowo wysoka stopa bezrobocia) może wzrosnąć odsetek osób podających nieprawdziwe dane do CV.