English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Obietnice polityków dotyczące ochrony zdrowia należą do najrzadziej realizowanych – Prezydent Pracodawców RP w "Rzeczpospolitej"

11-07-2016

Stara zasada służby zdrowia mówi, że taniej zapobiegać, niż leczyć. Złośliwi dodają do tego, że najtaniej jest grzebać, a najbardziej złośliwi mówią tak o całym systemie opieki zdrowotnej w naszym kraju. Nie wiem, czy takie postawienie sprawy jest bliskie prawdzie – to, jak jest w rzeczywistości, pokaże I Kongres Zdrowia Pracodawców RP, który odbędzie się pod koniec września w Warszawie - pisze w "Rzeczpospolitej" Prezydent Pracodawców RP.

 

Prezydent Malinowski podkreśla również, że ochrona zdrowia dotyczy całego społeczeństwa polskiego a państwo nie potrafi go zapewnić. – Czy do urzędników i polityków nie może dotrzeć, że zdrowe społeczeństwo to większa produktywność, dłuższa aktywność zawodowa, większe przychody budżetowe? – pyta.

 

I Kongres Zdrowia Pracodawców RP ma dać nam wszystkim szansę na podjęcie rzetelnej debaty na temat inwestycji w zdrowie w zupełnie nowy sposób. Jest ona konieczna, bo Polacy są coraz starsi, nakłady finansowe trzeba będzie więc zwiększać – i jak najlepiej je wykorzystywać. Bez wsparcia systemu publicznego prywatnym tego się osiągnąć nie da. Nie chodzi przy tym tylko o bieżące leczenie, ale także o skuteczną profilaktykę – która w gruncie rzeczy oznacza silniejszą i bardziej konkurencyjną gospodarkę – zapowiada Malinowski.

 

Artykuł jest dostępny tutaj.