English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego – komentarz Arkadiusza Pączki

12-07-2016

Ministerstwo Rozwoju  przygotowało projekt nowelizacji Kodeksu administracyjnego, który wejdzie w życie 1 czerwca 2017 r. Decydujące znaczenie odgrywać będzie to, w jaki sposób nowe regulacje będą w praktyce egzekwowane. Kluczową kwestią może okazać się potrzeba zmiany mentalności samych urzędników – pisze Arkadiusz Pączka, Zastępca Dyrektora Generalnego Pracodawców RP.

 

Wprowadzenie do Kodeksu postępowania administracyjnego zasady in dubio pro libertate, czyli rozstrzygania wątpliwości faktycznych na korzyść strony, to po uchwaleniu zasady rozstrzygania wątpliwości interpretacyjnych na korzyść podatnika – kolejny krok do poprawy relacji na linii przedsiębiorca-urzędnik – komentuje ekspert Pracodawców RP, Arkadiusz Pączka.
 

Zaproponowane w projekcie rozwiązania to krok w kierunku zmiany stosunków między przedsiębiorcami a administracją państwową na bardziej partnerskie. Pracodawcy RP doceniają to, że projektowane rozwiązania powstały w ramach dialogu z partnerami społecznymi z uwzględnieniem licznych uwag zgłaszanych przez organizacje pracodawców – dodaje Pączka.

 

Pełen tekst tutaj.