English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze

28-07-2016

Dnia 23 sierpnia 2016 roku w Warszawie odbędzie się Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze w związku z wizytą w Polsce Prezydenta Republiki Kazachstanu, pana Nursułtana Nazarbajewa.

Wydarzenie organizowane jest przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., Ministerstwo Rozwoju, PARP, Ambasadę Republiki Kazachstanu w Polsce oraz Kaznex Invest.

 

Wizyta Prezydenta Kazachstanu w Polsce będzie okazją do wzmocnienia dialogu  gospodarczego Polski i Kazachstanu angażującego samorząd gospodarczy, struktury regionalne oraz przedsiębiorców obu krajów.  Prezydenci Polski i Kazachstanu uświetnią swoją obecnością to ważne wydarzenie gospodarcze. W Forum wezmą także udział szefowie resortów gospodarczych obu krajów.
 

Forum będzie również płaszczyzną prezentacji dotychczasowych osiągnięć i planów na przyszłość w zakresie współpracy regionalnej, w obszarze małej i średniej przedsiębiorczości, a także finansowych instrumentów wspierania wzajemnej współpracy. Jako sektory priorytetowe wskazano: sektor spożywczy, przetwórstwo rolno-spożywcze oraz technologie i produkcję maszyn powiązanych z tym sektorem, sektor rolniczy, zalesianie, sektor budowlany, produkcję materiałów budowlanych i materiałów wykończeniowych, sektor deweloperski, sektor metalurgiczny, sektor energetyczny (w tym alternatywne źródła energii), gospodarkę komunalną (kanalizacja, termomodernizacja, gospodarka odpadami – ich utylizacja, recycling), produkcję środków transportu publicznego.
 

W trakcie Forum odbędzie się ceremonia podpisania umów i porozumień na poziomie instytucjonalnym, regionalnym jak również biznesowym oraz spotkania B2B dla polskich i kazachstańskich firm.
 

Zainteresowanych udziałem zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego na: http://www3.paiz.gov.pl/konferencje/ do 16 sierpnia br.