English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Zdrowie szansą dla gospodarki

30-08-2016

Dosyć traktowania zdrowia wyłącznie jako kosztu dla budżetu. Zdrowie obywateli to czynnik wpływający na rozwój gospodarczy, czyli zamożność kraju – pisze w „Rzeczpospolitej” Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski.

 

Potrzebujemy rzetelnej i merytorycznej dyskusji o reformie systemu ochrony zdrowia. Dyskusji, która zaangażuje wszystkich, a nie tylko niektórych interesariuszy. Ostatnie ćwierć wieku pokazało, że nie jest to prosty temat. Próbowano różnych rozwiązań, jednak nigdy zdrowie nie stało się rzeczywistym priorytetem gospodarczym i politycznym ocenia.

 

To wielki błąd, który musimy naprawić i przywrócić zdrowiu obywateli właściwe znaczenie. Dlatego pod hasłem „Zdrowy obywatel, zdrowa Polska" organizujemy I Kongres Zdrowia Pracodawców RP dodaje.

 

Zdrowy obywatel, zdrowa Polska – motto Kongresu nie jest gołosłowne. W interesie kraju leży długofalowe inwestowanie w zdrowie obywateli. Jest to wartość sama w sobie nie tylko w sensie etycznym, ale także gospodarczym. Przekłada się na zdrową, nowoczesną, konkurencyjną i rozwijająca się gospodarkę, na potencjał wytwórczy kraju i na ograniczenie kosztów ponoszonych przez polskie rodziny, zarówno tych finansowych jak i osobistych podkreśla Prezydent Pracodawców RP.

 

Artykuł jest dostępny tutaj.