English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Powołanie Platformy Inwestycji Publiczno-Prywatnych przy Pracodawcach RP

30-08-2016

30 sierpnia 2016 r. podczas eksperckiego seminarium pt. „Partnerstwo Publiczno-Prywatne jako instrument realizacji polityki rozwojowej kraju” została powołana Platforma Inwestycji Publiczno-Prywatnych przy Pracodawcach RP.
 

W spotkaniu wzięli udział m.in. Witold Słowik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Piotr Kamiński, Wiceprezydent Pracodawców RP, Tomasz Zaboklicki, Prezes PESA, Łukasz Dziekoński, Członek Zarządu Margueritte Fund, Dyrektor Biura w PKO BP.
 

Po kilku miesiącach konsultacji na temat Partnerstwa Publiczno-Prywatnego pomiędzy Pracodawcami RP, Ministerstwem Rozwoju, ekspertami, przedstawicielami biznesu i władz samorządowych, spotkaliśmy się aby porozmawiać o konkretnych narzędziach i rozwiązaniach, które mamy do zaoferowania na rzecz zwiększenia skali i jakości projektów realizowanych w formule PPP – powiedział Piotr Kamiński, wiceprezydent Pracodawców RP.
 

Podczas spotkania, Witold Słowik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju przedstawił założenia i plany Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, w kontekście Partnerstwa Publiczno -Prywatnego. – Partnerstwo jest dla Ministerstwa Rozwoju jest istotnym źródłem finansowania rozwoju kraju. Do chwili obecnej bardziej przyzwyczailiśmy się do finansowania rozwoju gospodarczego, przede wszystkim infrastruktury, ze środków grantowych. Jednakże potrzeby rozwojowe inwestycyjne naszego kraju są zdecydowanie większe – podkreślił Słowik.
 

Platforma jest specjalnym gremium, które zajmować się będzie kompleksową tematyką inwestycji infrastrukturalnych, w szczególności prowadzonych w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Celem Platformy jest wypracowywanie wspólnych stanowisk, opinii oraz rekomendacji dotyczących wszelkich spraw, które mają bezpośredni lub pośredni wpływ na podmioty zajmujące się inwestycjami w sektorze infrastruktury.