English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

XIV spotkanie integracyjne Lubuskiej Organizacji Pracodawców

02-09-2016

(zdjęcie: Lubuska Organizacja Pracodawców)

 

– Jesteśmy tu dzisiaj w grupie osób współpracujących bez względu na to po której stronie stoją – zaznaczyła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, gość honorowy zorganizowanego przez Lubuską Organizację Pracodawców XIV Spotkania Seminaryjno-Integracyjnego Pracodawców, które odbyło się 2 września.

 

W swoim wystąpieniu wyraziła zadowolenie z najwyższego od 25 lat spadku bezrobocia zarejestrowanego, przybliżyła działania rządu  zwiększające ilość zawodowo czynnych kobiet, a także zmiany Kodeksu Pracy likwidujące syndrom pierwszej dniówki. Minister Rafalska poruszyła również kwestie pracowników oddelegowanych, ustawy o cudzoziemcach oraz zatrudnieniu tymczasowym.

 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zaprosił pracodawców na 15 września do Zielonej Góry na lubuskie konsultacje Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, bo jak podkreślił Wicepremier Mateusz Morawiecki bardzo liczy na rozmowy z przedsiębiorcami.

 

Do wystąpienia Wojewody nawiązał Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski. Przyznał, że środowisko pracodawców popiera plan Morawieckiego, bo  po wielu latach jest on próbą przedstawienia programu dla polskiej gospodarki. – Będziemy jednak surowym i niezależnym recenzentem strategii – dodał Prezydent Malinowski. Mówiąc o roli pracodawców w dialogu społecznym w czasie transformacji ustrojowej  zaznaczył, że była ona, jest i będzie fundamentalna. – Naszym oparciem jest konstytucja, celem wzrost gospodarczy kraju, a drogą rzetelna praca – podkreślił.