English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Polskie firmy inwestujące za granicą potrzebują więcej zabezpieczeń – Wiceprezydent Piotr Kamiński na XXVI Forum Ekonomicznym

08-09-2016

 

Polskie przedsiębiorstwa coraz bardziej aktywnie inwestują za granicą i rozwijają tam swoje spółki. Czy to korzystne dla polskiej gospodarki, skoro potrzebujemy kapitału na inwestycje właśnie w kraju? Jak państwo może pomagać firmom w ich międzynarodowej ekspansji? – na takie pytanie próbowali odpowiedzieć uczestnicy debaty „Możliwości ekspansji i rozwoju polskich firm za granicą".

 

Ekspansja zagraniczna polskich firm to klucz do ich rozwoju. Oczekują ze strony państwa dyplomacji ekonomicznej i instrumentów zmniejszających ryzyko finansowe.

 

– Po pierwsze, państwo powinno nie przeszkadzać. W wielu kwestiach rynkowych biznes potrafi sobie sam świetnie radzić. Przeregulowanie w niektórych obszarach może tylko przeszkodzić – przypominał Piotr Kamiński, Wiceprezydent Pracodawców RP. – Ale na pewno przydałoby się więcej finansowych instrumentów zabezpieczenia transakcji. Wielu przedsiębiorców, którzy chcą współpracować z zagranicznym partnerami, napotyka barierę bardzo długich terminów płatności, które zagrażają płynności firmy. Tutaj przydałyby się rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo takich transakcji – podkreślał Kamiński.

 

Artykuł jest dostępny tutaj.