English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Koordynacja – czyli zapewnienie ciągłości leczenia – zdecydowanie podwyższa jego skuteczność

09-09-2016

Pacjenci potrzebują skoordynowanej opieki zdrowotnej. Koordynacja – czyli zapewnienie ciągłości leczenia – zdecydowanie podwyższa jego skuteczność – mówiła Anna Rulkiewicz, Prezydent Pracodawców RP i Prezes Grupy Lux Med, podczas panelu „Koordynowana Opieka Zdrowotna – wpływ na jakość i dostępność świadczeń”, odbywającego się w ramach XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

 

–  Koordynacja skraca czas postawienia właściwej diagnozy. Jednocześnie przynosi to ogromne korzyści całemu systemowi opieki medycznej, ponieważ pacjenci poszukujący właściwej ścieżki nie wydłużają kolejek do specjalizacji, których w danym momencie nie potrzebują. Korzyści są więc namacalne zarówno dla pojedynczego pacjenta, jak i całego systemu opieki zdrowotnej – mówiła prezes Rulkiewicz.

 

Organizatorami panelu „Koordynowana Opieka Zdrowotna – wpływ na jakość i dostępność świadczeń” była Grupa Lux Med i EY. Wśród panelistów znaleźli się przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, Ministerstwa Zdrowia oraz Porozumienia Zielonogórskiego.

 

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo tutaj.