English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Spotkanie z Koreańską Agencją Promocji Handlu i Inwestycji – KOTRA.

14-09-2016

13 września w siedzibie Pracodawców RP odbyło się spotkanie przedstawicieli polskich pracodawców oraz Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Spraw Zagranicznych z Koreańską Agencją Promocji Handlu i Inwestycji – KOTRA.

 

Gości w siedzibie organizacji przyjął Doradca Prezydenta Pracodawców RP Sławomir Majman. Delegacji Ministerstwa Rozwoju przewodniczył Zastępca Dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej Marcin Jankowski, zaś Ministerstwo Spraw Zagranicznych reprezentował Radca Tomasz Wiśniewski. Ze strony KOTRA w spotkaniu udział wzięli Zastępca Dyrektora Hyunsoo Choi oraz Specjalista Aleksandra Grabowska.
 

Podczas spotkania omówiono perspektywy polsko-koreańskiej współpracy gospodarczej oraz wspólne projekty mające na celu zwiększenie wymiany handlowej i aktywizację kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami z naszych krajów.
 

Głównym tematem była organizacja misji gospodarczej do Seulu, która odbędzie się w dniach 17-20 października 2016 r., z okazji uruchomienia przez LOT bezpośredniego połączenia lotniczego pomiędzy Warszawą i Seulem.
 

Delegacji rządowej na to wydarzenie przewodzić będą Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski, Minister Finansów Paweł Szałamacha oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Tadeusz Kościński.
 

Program misji obejmuje udział w forum gospodarczym w Seulu 19 października oraz w spotkaniach B2B z firmami koreańskimi. Będzie to okazja do nawiązania nowych kontaktów i przeprowadzenia indywidualnych rozmów handlowych ze starannie dobranymi partnerami biznesowymi z Korei Płd.
 

Osoby zainteresowane udziałem w misji proszone są o wypełnienie , tel.: 22 518 87 32, do dnia 19 września 2016 r.