English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Rozpoczął się I Kongres Zdrowia Pracodawców RP

28-09-2016

 

Rozpoczął się I Kongres Zdrowia Pracodawców RP. O najważniejszych wyzwaniach stojących przed systemem ochrony zdrowia w Polsce debatują eksperci z zakresu medycyny, ekonomii oraz administracji publicznej. W wyniku prac paneli dyskusyjnych zostaną wypracowane postulaty zmian, które następnie będą zebrane w formie księgi rekomendacji dla decydentów systemu ochrony zdrowia. Wydarzenie odbywa się w Warszawie i potrwa do jutra.

 

Mottem pierwszej edycji Kongresu jest hasło: „Zdrowy obywatel, zdrowa Polska”. Starzejące się społeczeństwo, przepracowanie, choroby przewlekłe – to tylko niektóre z problemów wpływających na osłabienie konkurencyjności polskich pracowników. Zdaniem Pracodawców RP konieczne są pilne zmiany w podejściu do ochrony zdrowia, dzięki którym inwestycja w zdrowie obywateli długofalowo wpłynie na rozwój gospodarczy Polski. O kształcie tych zmian będą dyskutują eksperci prywatnej i publicznej służby zdrowia oraz przedstawiciele instytucji administracyjnych odpowiedzialnych za system ochrony zdrowia.

 

Organizatorami wydarzenia są Pracodawcy Rzeczpospolitej RP oraz dziennik „Rzeczpospolita", a współorganizatorami: Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych, Polska Federacja Szpitali, Porozumienie Zielonogórskie i Pracodawcy Medycyny Prywatnej. Partnerem merytorycznym Kongresu jest Instytut Zdrowia i Demokracji.

 

Dowiedz się więcej.