English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy RP na inauguracji roku akademickiego 2016/2017 na Politechnice Warszawskiej

30-09-2016

Rektor i Prorektorzy Politechniki Warszawskiej, fot. Tomasz Januszewski (TVPW)

 

30 września 2016 r, w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyła się inauguracja roku akademickiego. Wśród gości znalazł się Wiceprezydent Pracodawców RP Janusz Pietkiewicz.

 

Gości powitał Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt. Wyraził zadowolenie z licznych sukcesów pracowników i studentów Politechniki. Wspominał jednak, że środki finansowe przeznaczane przez państwo na szkolnictwo wyższe są zbyt małe. Ponadto zdaniem prof. Szmidta modelem, w którym powinny funkcjonować Politechnika Warszawska i inne polskie szkoły wyższe, jest uniwersytet badawczy. Rektor specjalne słowa skierował do nowo przyjętych studentów – życzył im wytrwałości w nauce.

 

Życzenia z okazji inauguracji roku akademickiego przysłał Prezydent Andrzej Duda. List odczytał Prorektor ds. Ogólnych prof. dr hab. inż. Wojciech Wawrzyński. Prezydent podkreślił bogatą tradycję uczelni i przypomniał, że w tym roku obchodzimy 190-lecie utworzenia Szkoły Przygotowawczej dla Instytutu Politechnicznego. Do uczestników wydarzenia zwrócił się też Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Andrzej Bobko.

 

W trakcie inauguracji odbyła się też uroczysta immatrykulacja przedstawicieli nowo przyjętych studentów. Złożyli oni uroczyste ślubowanie i odebrali z rąk rektora pamiątkowe dyplomy. Rektor wręczył też nominacje doktorskie nowo mianowanym doktorom.

 

(źródło: materiały Politechniki Warszawskiej)