English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Europejski filar praw socjalnych - debata Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego

11-10-2016

 

W marcu 2016 r. Komisja Europejska przedstawiła pierwszy wstępny zarys tego, czym powinien być europejski filar praw socjalnych i rozpoczęła szeroko zakrojone konsultacje na ten temat. Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES) przygotowuje opinię w sprawie tej inicjatywy. W związku z tym EKES rozpoczyna debaty z zorganizowanym społeczeństwem obywatelskim we wszystkich 28 państwach członkowskich UE na temat europejskiego filaru praw socjalnych.

 

W ten sposób EKES zamierza:

 

  • informować o inicjatywie dotyczącej europejskiego filaru praw socjalnych;
  • rozpocząć debatę na ten temat;
  • stworzyć forum otwartej dyskusji o tym, jak należy rozwijać europejski filar praw socjalnych;
  • poznać opinie zorganizowanego społeczeństwa obywatelskiego: co zdaniem uczestników debaty jest głównym wyzwaniem, w czym należy upatrywać szanse, jakie działania należy podejmować na szczeblu unijnym i krajowym?

 

Sprawozdania z debat organizowanych przez EKES w państwach członkowskich zostaną uwzględnione w opinii, której przyjęcie zaplanowano na styczniową sesję plenarną EKES-u.

 

Gorąco zachęcamy Państwa do udziału w debacie w Polsce, która odbędzie się w dniu 17.10.2016, w godz. 10.00 - 13.30, w Warszawie, w siedzibie Pracodawców RP, ul. Berneńska 8.

 

Liczba uczestników jest ograniczona, dlatego zalecamy zarejestrować się jak najwcześniej. Zgłoszenia należy dokonać w formularzu internetowym do dnia 13 października.

 

Debata będzie toczyła się wokół listy załączonych pytań. W załączniku znajdą Państwo także program debaty.