English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Znamy Laureatów XIII edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”

20-10-2016
 
17 października 2016 roku już po raz drugi w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbyła się Wielka Gala Biznesu – coroczne uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”, organizowanego przez: Zachodnią Izbę Gospodarczą, Związek Pracodawców Dolnego Śląska, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Pracodawców RP, wraz z Partnerem Merytorycznym – firmą PwC oraz Mecenasem Konkursu – mBank SA. Tegoroczna Wielka Gala Biznesu wieńczyła XIII edycję Konkursu, który nieprzerwanie od 2004 roku nagradza najlepsze przedsiębiorstwa i jednostki samorządu terytorialnego na Dolnym Śląsku.
 
Uroczystego otwarcia Wielkiej Gali Biznesu, którą poprowadził Paweł Gołębski dokonali: Grzegorz Dzik – Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej, Konsul Honorowy Ukrainy we Wrocławiu, Prezes Impel SA oraz Krzysztof Skóra – Przewodniczący Rady Związku Pracodawców Polska Miedź, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź SA, którzy podziękowali za organizację tegorocznej XIII edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”oraz wszystkim gościom za to, że zdecydowali się przyjść na Wielką Galę Biznesu i poznać tegorocznych Laureatów.
 
Następnie Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski wyraził zadowolenie z faktu, że to właśnie na Dolnym Śląsku jest tyle przedsiębiorstw i instytucji, które od lat przynoszą chlubę regionowi, jak również podziękował wszystkim uczestnikom Konkursu za to, że tego wieczoru zdecydowali się uczestniczyć w tym święcie biznesu.
 
Po wystąpieniu Marszałka i przemówieniu Wojewody Dolnego Śląska – Pawła Hreniaka, który również odniósł się do drogi, jaką Dolny Śląsk przeszedł, by stać się jednym z najlepiej rozwijających się regionów w Polsce, nastał czas prezentacji Kapituły Konkursu, a Przewodniczący Kapituły, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu – prof. dr hab. Andrzej Kaleta odniósł się do prac Członków Kapituły, dziękując im za zaangażowanie w wybór tegorocznych Nominowanych i Laureatów.
 
Z okazji obchodów przyznania miastu Wrocław tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 Narodowy Bank Polski zdecydował się ufundować wszystkim Nominowanym i Laureatom Konkursu pamiątkowe srebrne monety o nominale 10 zł. Z tej okazji na scenie pojawili się: Dyrektor Oddziału NBP Wrocław – Jan Szuba i Wiceprezydent Wrocławia – Maciej Bluj.
 
Galę uświetnił koncert tria Hadriana Tabęckiego (Grzegorz Bożewicz – bandoneon, Piotr Malicki – gitara klasyczna) – kompozytora, pianisty, producenta muzycznego, scenarzysty i reżysera, z udziałem Macieja Miecznikowskiego, Olgi Szymańskiej oraz Orkiestry Smyczkowej Instrumentalistów Narodowego Forum Muzyki pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka – Dyrektora Narodowego Forum Muzyki, która zagrała największe arcydzieła Tanga z udziałem pary tanecznej: Anny Ibeszer i Piotra Woźniaka.
 
Laureaci XIII edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”:
 
Nagroda dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem:
– GMINA MIEJSKA BOLESŁAWIEC
Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw:
– SITECH SP. Z O.O.
Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw:
– NAWITEL SP. Z O.O.
Nagroda za społeczną odpowiedzialność firmy:
– PASOL – PACO SP. Z O.O.
Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego:
– ZIETA PROZESSDESIGN SP. Z O.O.
Nagroda dla Ambasadora Dolnego Śląska:
– ZAKŁADY CERAMICZNE BOLESŁAWIEC SP. Z O.O.
Nagroda Dolnośląski Produkt Roku:
– UZDROWISKO KŁODZKIE SA – GRUPA PGU
Nagroda za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska:
– ŚNIEŻKA INVEST SP. Z O.O.
 
Tegoroczna Wielka Gala Biznesu zakończyła się uroczystym bankietem i w opinii gości była najlepszą w dotychczasowej historii Konkursu. Jednocześnie już teraz zapraszamy wszystkich przedsiębiorców i przedstawicieli samorządów do udziału w kolejnej, XIV edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”.
 
(źródło: materiały organizatora. zdjęcia: Jan Smarczewski)