English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Poznaliśmy Regionalne Orły Eksportu 2016 z województwa świętokrzyskiego

26-10-2016


(źródło: portal wrota-swietokrzyskie.pl)

 

Piętnaście świętokrzyskich firm oraz cztery osoby znalazły się w gronie laureatów konkursu "Regionalne Orły Eksportu 2016". W uroczystości zorganizowanej przez dziennik "Rzeczpospolita" udział wziął Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Nagrody dla liderów eksportu ze świętokrzyskiego rozdano we wtorek, 25 października, w Targach Kielce. Pracodawcy RP byli partnerem medialnym wydarzenia.

Regionalne Orły Eksportu odbyły się po raz trzeci. To ogólnopolski cykl wydarzeń, który ma na celu promocję eksportu i tematów z nim związanych, poprzez omówienie najciekawszych kierunków zbytu, wskazanie sektorów z największym potencjałem eksportowym oraz wyłonienie i nagrodzenie regionalnych liderów eksportu.

Uhonorowaniu laureatów towarzyszyła debata pt. "Nowy model wspierania eksportu. Projekty i dotacje z programu operacyjnego "Inteligentny Rozwój", w której udział wziął Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. - Województwo świętokrzyskie stara się wspierać regionalnych eksporterów. Aktualnie próbujemy do sprawy podejść branżowo. Nie chodzi nam o promocję na rynku zagranicznym pojedynczego przedsiębiorcy, ale staramy się przedsiębiorców z danej branży grupować tak, aby móc pokazywać branże i potencjał czy wielkość tej branży konkretnemu kontrahentowi czy to w kraju, czy za granicą - podkreślał  Marek Szczepanik.

Podczas uroczystości nagrodzeni zostali laureaci w pięciu kategoriach:

W kategorii Najlepszy eksporter - dla firm, które mają już wyrobioną silną pozycję na rynku eksportowym i zachowują dobre wyniki finansowe, nagrodę otrzymały: Odlewnie Polskie, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie i Firma Regesta.

W kategorii Najdynamiczniejszy eksporter - dla firm, które najdynamiczniej rozwijają eksport nagrodzone zostały firmy: Promet, KH-Kipper, Tevor, Forbuild, Metal-Kop.

W kategorii Eksportowy produkt - dla eksportowanych produktów, które zasługują na promocję  w kraju z powodu sukcesu i popytu za granicą, nagrody otrzymały: KH-Kipper, Mesko, Tevor, Formaster.

W kategorii Innowacyjny produkt - dla eksportowanych produktów, które wyróżniają się innowacyjnością lub złożonością myśli technologicznej, nagrodzono: CERRAD, Poldaun oraz Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież.

Tytuł Osobowość eksportu - nagroda przyznana dla osób, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju eksportu otrzymali: Waldemar Skowron – prezes zarządu Mesko, Zbigniew Ronduda – prezes zarządu Odlewnie Polskie, Stanisław Skóra – prezes OSM Włoszczowa, Jarosław Kopała - współwłaściciel ZWM Metal-Kop.

 

(źródło materiału: portal wrota-swietokrzyskie.pl)